يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 17 Dec 2017
تاریخ انتشار :
جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ / ۰۸:۴۳ -
22 Sep 2017
کد مطلب: 42004
۱
۱

ابزار جدید برای سنجش عقل

ابزار جدید برای سنجش عقل
به گزارش سایت ساینس‌دیلی، تاکنون مقیاس‌های مختلفی برای سنجش عقل افراد وجود داشته که در مراکز درمانی از آن استفاده می‌شد اما این مقیاس تازه به علت اینکه از ویژگی‌های عصبی-زیستی و روانشناسی اجتماعی خاص هر فرد در اندازه گیری استفاده می‌کند، بسیار دقیق‌تر است.

در این سنجش تمام نواحی مغز که در رفتارهای مختلف انسان به کار گرفته می‌شوند، بررسی می‌شود. به طور مثال تفکر و رفتارهای اجتماعی مانند همدلی، نوع دوستی و همکاری‌های اجتماعی در بخشی از مغز فعال می‌شوند و بخش های دیگر نیز به مسئولیت پذیری، تصمیم گیری، عملگرایی، کنترل عاطفی، درک خود و منعکس کردن افکار خود، تحمل و شکیبایی و توانایی برخورد صحیح با امور غیرقابل پیش بینی و مبهم زندگی مربوط هستند.
محققان با بررسی این موارد در بخش‌های مختلف مغز و همچنین وضعیت روانشناسی اجتماعی افراد، این مقیاس جدید را ایجاد کردند.
سپس آنها به آزمایش تعدادی از داوطلبان پرداختند و توانستند تمام رفتارهای فوق، به غیر از تصمیم گیری اجتماعی، را با موفقیت اندازه گیری کنند. این نتایج نشان می‌دهد دهد که مقیاس سنجش عقل سن دیه گو، از اعتبار و اطمینان مناسبی برخوردار است.
-
منبع:خبرگزاری سلامت
نام شما

آدرس ايميل شما

امیر
Iran, Islamic Republic of
سپاس از انتشار مطالب خوبتان

خواهش می کنم در مورد چگونگی این اندازه گیری چنانچه مطلبی در دسترس دارید ,به اشتراک بگذارید.آیا از روشی چون استفاده از fmri استفاده می شود؟ یا با مواجه افراد در پرسش نامه؟یا روش های دیگر؟
چطور شکست عشقی خود را فراموش کنیم؟!
ریشه های حسادت چیست ؟ درمان حس حسادت
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
هر وقت احساس حسادت کردیم ، یادمان باشد ، خاموش کردن شمع دیگری ، باعث نمیشود ، شمع ما درخشان تر نور افشانی کند