دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 11 Dec 2017
تاریخ انتشار :
جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ / ۲۰:۵۶ -
22 Sep 2017
کد مطلب: 42012
۱

پيام وزير آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد 97-96

پيام وزير آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد 97-96
به گزارش میگنا به نقل از مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، متن كامل پيام سيد محمد بطحايي، وزير آموزش و پرورش به شرح زير است:
بسم ‌الله الرحمن الرحيم
سپاس و ستايش بی‌پایان، خداوندي را سزاست كه به انسان فكرت آموخت و جانش را به نور دانش روشن ساخت. ماه مهر و همزماني آن با محرم حسيني (ع)، پيام جوانمردي، آزادگي، عدالت‌طلبی و حقیقت‌جویی را براي نسل نوجوان و جوان ايران اسلامي به ارمغان مي‌آورد.

تعليم و تربيت كودكان و نوجوانان از ديرباز در فرهنگ غني ديني و ملي ما واجد والاترين جايگاه بوده و در جهان معاصر هم آموزش و پرورش به‌عنوان عامل مولد سرمایه‌های ارزشمند انساني و محور توسعه پايدار تلقي شده است و از نقشي شگرف در رشد و پيشرفت همه‌جانبه جوامع برخوردار شده است.
رهبر فرزانه انقلاب نيز آينده كشور را مرهون تلاش امروز آموزش و پرورش دانسته و همواره همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها را به همكاري با اين نهاد اثرگذار دعوت کرده‌اند. همچنين رياست محترم جمهور، مدرسه را خانه امید دولت و مردم و آموزش و پرورش را بنیادی‌ترین و مهم‌ترین بخش توسعه کشور معرفي نموده و دستيابي به پيشرفت و توسعه و ارتقا فرهنگ، دین‌مداری و اخلاق در جامعه را در پرتو تلاش‌های مجدانه معلمان می‌دانند.
ما در دولت تدبير و اميد برآنيم تا در پرتو اين حمایت‌های اصولي و مشاركت آحاد مردم و همكاري همه دستگاه‌ها از طريق «تحول در متن برنامه‌ها» و «تغيير در شيوه مديريت آموزش و پرورش»، به مطالبه ملي ايجاد تحول بنيادين در دستگاه تعليم و تربيت پاسخ دهيم.

از معلمان فرهيخته و مديران دلسوز به‌عنوان عزيزترين سرمایه‌های كشور صميمانه می‌خواهم؛ در تربيت نسلي متعهد به ارزش‌های ديني و ملي، داراي تفكر انتقادي و صبور در گفتگو، واجد روحيه انقلابي و سرزنده و بانشاط، دلسوزانه بكوشند.

همچنين از دانش آموزان گرامي و فرزندان عزيزم می‌خواهم قدردان فرصت‌ها بوده و در كمال ادب و احترام، خوشه چين دانش و علم معلمان خوب خود باشند.

از اوليا گرامي انتظار دارم همچون گذشته با مشاركت فكري در امور مدرسه ياريگر معلمان و مربيان فرزندان خويش باشند.

اينجانب ضمن تبريك آغاز سال تحصيلي جديد، همگان را به ايفاي نقش مؤثرتر در ارتباط با آموزش و پرورش به‌عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین نهاد كشور دعوت می‌نمایم.
نام شما

آدرس ايميل شما

روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
مناسبت ترین زمان ها برای دریافت وعده های غذایی و کاهش وزن
هر وقت احساس حسادت کردیم ، یادمان باشد ، خاموش کردن شمع دیگری ، باعث نمیشود ، شمع ما درخشان تر نور افشانی کند