چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 20 Mar 2019
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ / ۱۹:۲۳
کد مطلب: 42071
۱
۱

سازمان نظام روانشناسی تنها مرجع صدور مجوز مراکز مشاوره است

سازمان نظام روانشناسی تنها مرجع صدور مجوز مراکز مشاوره است

به گزارش میگنا دکتر عباسعلی اللهیاری در گفتگو با مهر، با بیان اینکه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره همکاری های خود را با وزارت ورزش و جوانان در چارچوب تفاهم نامه قبلی ادامه خواهد داد، افزود: جلساتی با مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده برگزار کرده ایم و به زودی نیز در جلسه ای با حضور محمدمهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان، متن تفاهم نامه مورد پیگیری و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: به طور قطع همکاری های دوطرفه وزارت ورزش و معاونت ساماندهی طبق برنامه های قبلی پیش خواهد رفت و حتی امیدواریم زمینه های جدیدی برای اقدامات مشترک پیش بینی شود و روند امور با سرعت بیشتری ادامه یابد.

رئیس سازمان نظام رونشناسی و مشاوره با بیان اینکه آموزش مشاوران ازدواج و تحکیم خانواده یکی از مهمترین سرفصلهای همکاری میان دو دستگاه وزارت ورزش و نظام روانشناسی است، تاکید کرد: طبق تفاهم نامه صورت گرفته، مشاوران زیر مجموعه سازمان نظام روانشناسی که دارای پروانه اشتغال حرفه ای بودند، از دوره های رایگان تربیت مدرس آموزشهای پیش از ازدواج برخوردار شدند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در راستای تقویت حرفه ای مدرسان و مشاوران ازدواج و تحکیم خانواده انجام شد و پس از آن آموزش جوانان به صورت استاندارد در سراسر کشور آغاز شده است.

اللهیاری مرجع صدور انحصاری مجوز مراکز مشاوره خانواده را سازمان نظام روانشناسی و مشاوره دانست و گفت: پیش از این با ۲ دستگاه وزارت ورزش و جوانان و سازمان بهزیستی در زمینه صدور مجوز مراکز مشاوره مشکل داشتیم که با ورزش و جوانان براساس تفاهم نامه ای قانون را اجرایی کردیم و قرار شد مراحل اولیه تهیه و تنظیم مدارک متقاضیان مراکز مشاوره و تحکیم خانواده را وزارت ورزش آماده کند اما تایید نهایی پروانه فعالیت از سوی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره انجام شود. 

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سید محمدحبیبی
Iran, Islamic Republic of
با سلام و عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری آقا و سرور آزادگان و عدالت خواهان جهان کون و مکان حضرت ابا عبدالله الحسین وقبولی عزاداری ها.
امیدوارم سازمان نظام روان شناسی دست رد به سینه هیچ یک از روانشناسان نزندو تا می تواند همه را جذب کند از ناتوان و توانا!
امیدوارم روزی برسد در مراکز استان ها هم شورایی برای دادن مجوز تعیین شود تا هزینه های آمدن به تهران از دوش اعضا برداشته شده و حالت انحصاری دادن پروانه فقط در تهران! در زمان تصدی حضرت عالی برطرف شود .
با آرزوی توفیق برای شما.
با احترام سید محمد حبیبی- کارشناس ارشد روان شناسی بالینی. خدارا شکر،بعد از 17سال که ازبازنشستگی ام گذشته در خدمت مردم هستم وباز هم توانایی کار کردن رادر حوزه تحصیلی خودم دارم.
ریشه رفتار های پرخطر در چهارشنبه سوری
اهم برنامه هاي دكتر محمد حاتمي در سازمان نظام روان شناسي و مشاوره
این غذاها باعث کاهش استرس می‌شود
بررسی رشد شناختی نوزادان با کمک هوش مصنوعی
تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .