چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 13 Dec 2017
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ / ۱۶:۰۴ -
5 Oct 2017
کد مطلب: 42096
۲
۱

دانشجویان افغانی بیشترین متقاضی تحصیل در دانشگاه تهران

دانشجویان افغانی بیشترین متقاضی تحصیل در دانشگاه تهران
به گزارش میگنا حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران گفت: این دانشگاه پذیرش دانشجوی خارجی را هرساله به صورت روتین انجام می دهد و امسال هم برای سال تحصیلی جدید بیش از 150 نفر مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: با توجه به پردیس‌های بین الملل و ارتقا دانشگاه تهران در سطح بین الملل همه ساله تعداد قابل توجهی دانشجویان خارجی متقاضی به تحصیل در این دانشگاه هستند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران افزود: تعداد دانشجویان خارجی در این دانشگاه روبه افزایش است و هرساله پذیرش در این خصوص صورت می‌گیرد و بخش قابل توجهی از دانشجویان خارجی این دانشگاه از کشور افغانستان می باشند.

حسینی تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه تهران تا کنون در زمینه جذب دانشجویان بین المللی فعالیت خوبی داشته، به نحوی که با ورود گسترده دانشجویان از کشورهای مختلف افراد بیشتری علاقمند به تحصیل در این دانشگاه می باشند.

وی اضافه کرد: آمار دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در دانشگاه تهران در حال تغییر است به طوری که سال گذشته بیش از 500 دانشجوی خارجی در این دانشگاه برای تحصیل ورود پیدا کردند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران بیان کرد: امسال هم 50 نفر از اساتید این دانشگاه جزء هیئت علمی دانشگاه های کشور افغانستان هستند، چنین همکاری‌هایی تبادلات دانشگاهی هر دو کشور را تسهیل می‌‌بخشد و تبادل دانشجویان و اساتید را میسر می‌‌سازد.
نام شما

آدرس ايميل شما

خجالت آور است
Iran, Islamic Republic of
افغانی در دانشگاه تهران،شرم آور است
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
تمام چیزها در زندگی موقتی هستند. اگر خوب پیش می ره ازش لذت ببر، برای همیشه دوام نخواهند داشت. اگر بد پیش می ره نگران نباش، برای همیشه دوام نخواهند داشت