سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - 28 Jan 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ / ۱۶:۰۴
کد مطلب: 42096
۳
۱

دانشجویان افغانی بیشترین متقاضی تحصیل در دانشگاه تهران

دانشجویان افغانی بیشترین متقاضی تحصیل در دانشگاه تهران
به گزارش میگنا حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران گفت: این دانشگاه پذیرش دانشجوی خارجی را هرساله به صورت روتین انجام می دهد و امسال هم برای سال تحصیلی جدید بیش از 150 نفر مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: با توجه به پردیس‌های بین الملل و ارتقا دانشگاه تهران در سطح بین الملل همه ساله تعداد قابل توجهی دانشجویان خارجی متقاضی به تحصیل در این دانشگاه هستند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران افزود: تعداد دانشجویان خارجی در این دانشگاه روبه افزایش است و هرساله پذیرش در این خصوص صورت می‌گیرد و بخش قابل توجهی از دانشجویان خارجی این دانشگاه از کشور افغانستان می باشند.

حسینی تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه تهران تا کنون در زمینه جذب دانشجویان بین المللی فعالیت خوبی داشته، به نحوی که با ورود گسترده دانشجویان از کشورهای مختلف افراد بیشتری علاقمند به تحصیل در این دانشگاه می باشند.

وی اضافه کرد: آمار دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در دانشگاه تهران در حال تغییر است به طوری که سال گذشته بیش از 500 دانشجوی خارجی در این دانشگاه برای تحصیل ورود پیدا کردند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران بیان کرد: امسال هم 50 نفر از اساتید این دانشگاه جزء هیئت علمی دانشگاه های کشور افغانستان هستند، چنین همکاری‌هایی تبادلات دانشگاهی هر دو کشور را تسهیل می‌‌بخشد و تبادل دانشجویان و اساتید را میسر می‌‌سازد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

خجالت آور است
Iran, Islamic Republic of
افغانی در دانشگاه تهران،شرم آور است
۶ بیماری جدی که با نفخ یا ورم معده خودشان را نشان می‌دهند
با خانواده «فرزند‌پذیر» همدردی نکنیم!
۱۴ علت خیانت مردها که هر زنی باید بداند
اختلاف سنی در ازدواج چقدر مهم است؟
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.