جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - 17 Aug 2018
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ / ۰۹:۱۱
کد مطلب: 42109
۳
۱
دبیر اجرایی کنگره روانشناسی ترافیک مطرح کرد؛

ضرورت ارزیابی روانشناختی افراد قبل از صدور گواهینامه رانندگی

به گزارش مهر، زهره هاشمی نسب در آستانه برگزاری نخستین کنگره ملی روانشناسی ترافيك، اظهارداشت: این کنگره با هدف کاهش تصادفات و مرگ و میر ناشی از آن ۲۱ و ۲۲ آذر ۹۶ در مرکز همایش‌های بین المللی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

وی افزود: عوامل مرتبط با رفتارهای حادثه ساز، ارزیابی صلاحیت و توانمندسازی روانشناختی منابع انسانی حوزه ترافیک، شیوه و مدل‌های آموزشی برای تغییر نگرش رفتارهای پرخطر، درمان آسیب و اختلالات روانشناختی مرتبط با ترافیک  از جمله محورهای مورد بحث و گفت‌وگو در نخستین کنگره ملی روانشناسی است.

دبیر اجرایی نخستین کنگره ملی روانشناسی ترافیک ادامه داد: نقش متغیرهای روانشناختی در طراحی و مهندسی صنعت حمل و نقل، روانشناسی ترافیک در ایران و جهان و آسیب شناسی قانون گریزی همچنین روانشناسی ترافیک و اقتصاد مقاومتی از دیگر محورهای مورد بحث و گفت‌وگو در نخستین کنگره ملی روانشناسی است.

هاشمی نسب با اشاره به یاد و خاطره دکتر مهدی خانبانی، استاد روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی، گفت: این استاد بزرگوار به دلیل تصادف رانندگی ۲ ماه مصدوم و سپس جان خود را از دست داد و فعالیت‌های زیادی در حوزه روانشناسی ترافیک انجام داده بود و بر همین اساس تلاش کردیم در کنگره ملی روانشناسی ترافیک یاد و خاطره‌ای از ایشان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه طی چند سال گذشته آمار تصادفات رانندگی کاهش ولی ثابت شده و به کمتر از ۱۶ هزار فوتی در سال نرسیده است، افزود: در صورت توجه به بعد روانشناسی ترافیک می‌توان این آمار را تقلیل داد همچنین ارزیابی روانشناختی افراد قبل از صدور گواهینامه در این راستا بسیار حائز اهمیت است.

دبیر اجرایی نخستین کنگره ملی روانشناسی ترافیک، خاطرنشان کرد: بررسی صلاحت افراد از نظر روانشناختی قبل اعطای گواهینامه در کاهش تصادفات و مرگ و میر ناشی از آن مؤثر است و توجه مسئولان به این حوزه می‌تواند گامی مهم در امر کاهش تصادفات باشد.

نام شما

آدرس ايميل شما

حسام الدین
Russian Federation
باسلام من حدودشصتودو سال است رانندگی میکنم کارم هم اجرایی فنی بوده در طی عمرم به افراد بسیار نا متعادل برخوردم واین نکته بسیار با اهمیت باید قانون بشود.
چرا مردان کمتر از زنان به پزشک مراجعه می‌کنند؟
سکوت درمانی!
تهران ششمین شهر پُراسترس جهان شد
۳ عاملی که موجب بزرگ شدن قلب می‌شوند
با ترس هات روبرو شو! آدم ها رو ببخش! یک راه حل جدید بساز! هدف هات رو مشخص کن! آدم هایی که ازت متنفر هستند رو فراموش کن! ذهنت رو آزاد کن!