چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 21 Feb 2018
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ / ۱۳:۰۲
کد مطلب: 42171
۰
در سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان؛

روانپزشکان ایران در بیمارستان میلاد گردهم می آیند

روانپزشکان ایران در بیمارستان میلاد گردهم می آیند
میگنا: دکتر محسن رحیم‌نیا در آستانه برگزاری سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران، اظهار داشت: این همایش که هفدهمین همایش پیاپی انجمن علمی روانپزشکان ایران است، از ۲۵ تا ۲۸ مهر ۹۶ در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد تهران برگزار می شود.

وی افزود: طبق مصوبه هیات مدیره انجمن، از سال آینده هر سال دو همایش برگزار خواهد شد، یک کنگره عمومی سالانه در تهران و در هفته سلامت روان (معمولاً هفته آخر مهر) برگزار می‌شود که موضوعات عام روانپزشکی مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد و همایش دوم در یکی از شهرها غیر از تهران با یکی از موضوعات خاص روانپزشکی در فصل بهار برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران ادامه داد:‌ ۱۷ سمپوزیوم، ۸ پانل، ۶ سخنرانی کلیدی، ۶ کارگاه جانبی، ۶ ارائه مقاله روانپزشکان جوان و ۱۸ ارائه مقاله عام، ۶ ارائه مقاله دستیاری، در این کنگره خواهیم داشت و سمپوزیوم‌ها طبق سال‌های گذشته اصلی‌ترین و بیشترین حجم مطالب علمی کنگره را تشکیل خواهد داد و موضوعات متنوعی را در حیطه روانپزشکی و حوزه‌های مرتبط با آن را خواهد داشت.

رحیم‌نیا گفت: امسال پانل‌هایی به برنامه علمی اضافه شده اند که در آنها سعی شده ارتباط دو طرفه با مخاطبان محوریت داشته باشد و بنابراین، شرکت‌کنندگان حضور فعال تری در کنگره امسال خواهند داشت. سه سخنران کلیدی از کشورهای دیگر شامل آلمان، آمریکا، ایتالیا خواهند بود و بقیه سخنران‌ها ایرانی خواهند بود. امسال نیز مسابقه‌ای برای دومین بار تحت عنوان مسابقه دکتر داودیان برگزار خواهد شد.

رحیم‌نیا با اعلام اینکه برنامه‌های علمی در هر روز کنگره از ساعت ۸ تا ۱۷:۳۰ در ۴ سالن شهید غرضی به طور همزمان برگزار می‌شود، ادامه داد: ساعات برگزاری سخنرانی کلیدی از این موضوع استثناء است و در ساعات ارائه سخنرانی کلیدی، سالن های جانبی غیرفعال خواهند بود.

دبیر اجرایی سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران، افزود: حیطه کار روانپزشکی بسیار گسترده است و صرفاً منحصر به بیماری‌های روانپزشکی نمی‌شود. بسیاری از مسائل اجتماعی، ارتباطی نیز شامل حوزه روانپزشکی می‌شود، همانطور که مسائل طبی مورد توجه این حوزه است. یکی از موضوعاتی که همیشه مورد توجه روانپزشکان بوده و در بررسی سوابق افراد مبتلا به بیماری‌های روانپزشکی هم حائز اهمیت است، مسئله آزار و اذیت کودکان است.

منبع: مهر
نام شما

آدرس ايميل شما

چرا بعضی‌ها دائم در حال خیانت‌ کردن هستند؟
کدام بیماری‌ها در مردان شایع‌تر است؟
66 سرنشین هواپیمای تهران - یاسوج جان باختند + اسامی و تصاوير
ابراهیم حاتمی‌کیا؛ کمال‌گرای تاییدطلب
یک رابطه خوب زمانی است که کسی پذیرای گذشته، پشتیبان امروز و مشوق فردایتان باشد.