سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 21 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ / ۱۴:۵۵ -
25 Oct 2017
کد مطلب: 42250
۱
۱
یادی از نام آوران و هنرمندان سرزمینمان

تصاویري از قطعه هنرمندان بهشت زهرا

تصاویري از قطعه هنرمندان بهشت زهرا
کسانی که همین دیروز همواره نامشان به گوش و زبانمان آشنا بود و از قضای روزگارامروز بر فراز مزارشان با چشمانی متعجب شهرتشان را بر روی سنگ قبر نظاره گریم. روزگاری با شهرت، رسم ،هنر، جسارت و شهامتشان در عرصه های مختلف زندگی روزها و شبها سپری کردیم و اکنون با عنایت به قدمت درگذشتشان خیلی هنرمند باشیم با دیدن و شنیدن نامشان یادی از آنها خواهیم کرد.
در دل خاک این قطعات انسانهایی خفته اند که روزگاری برای خودشان منزلت و جایگاهی داشتند و انگار که هیچگاه مرگ برای آنان ممکن نبود و حتی شاید خودشان هم متصور نبودند. کسانی هم به وفور پیدا خواهیم کرد که بعد از مرگشان عظمت وجودشان حس شد تازه فهمیدیم چه گوهرانی بودند که از اشاره به نامشان صرف نظر می کنیم.

با دقت در میان نام و نشانها، متأسفانه نازنین هایی می بینیم که در اوج جوانی و لذت زندگی بار سفر بسته اند و اگر چرخ گردون روزگار حکم به عدمشان صادر نمیکرد چه بسا ایران زمین را به لطف نامشان بیش از پیش زبانزد می کردند و از سویی از کنار تجربه آنانی که در میانسالی و آغاز دوران بازنشستگی دعوت خالق را اجابت کردند چه شاگردانی بیشتر از امروز می توانستند از تجربیات و آموخته های گرانبهایشان بهره ببرند و افسوس و صد افسوس به اینکه واژه اگر بر سر آغاز جمله آمد و این اگر دگر بار محقق نخواهدشد.

با اینحال امیدواریم شعور قدرشناسی از نامدارانی که عیار و ارزششان را مردم با فرهنگ و سواد محک زده اند و باعنوان هنرمند و نام آور خطابشان می کنند قبل از مرگشان بدانیم که بعد از رفتنشان آه وناله و اشک و اندوه و بدتر از آن پیام تسلیت و همدردی جز تسلی مختصرخاطر بازماندگان اثر و لطفی ندارد.

نام شما

آدرس ايميل شما

صالحي
Iran, Islamic Republic of
روحشان شاد و یادشان گرامی. فاتحه فراموش نشود
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!