سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - 25 Sep 2018
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ / ۰۸:۴۱
کد مطلب: 42286
۱

اختلال روانی به ازای هر 4 نفر یک نفر در ایران

اختلال روانی به ازای هر 4 نفر یک نفر در ایران
به گزارش ایرنا، حسن موسوی چلک روز یکشنبه در همایش سلامت اجتماعی با محوریت بهداشت روان خانواده در البرز افزود: خشونت سالمندان و کودکان، اعتیاد چهار میلیون و 400هزار نفر درکشور، جوان شدن سن آسیب، کاهش مسئولیت اجتماعی از سوی افراد از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: صحبت نکردن راجع به آسیب های اجتماعی مانع بروز آسیب های اجتماعی نشد سن افرادی که درگیر آسیب های اجتماعی هستند رو به کاهش است خانواده دیگر ان کارکرد خودش را ندارد و در حال حاضر در جامعه ما آسیب های اجتماعی زیادی سلامت روان خانواده را به مخاطره انداخته است، خشونت در خانوادها وجود دارد و در بعضی از شهرها در ازای هر ازدواج یک طلاق ثبت می شود.

چلک افزود: 19میلیون نفر در محله های ناکارآمد زندگی می کنند، محله هایی که فاقد امکانات زندگی است و اختلالات روانی در محله های محروم تهران سه برابر کشور است.

وی ادامه داد: امروز میزان گفت وگوی اعضای خانواده با یکدیگر 15دقیقه رسیده که هرچه بیشتر باید در این زمینه اقدامات موثر را داشت.

موسوی چلک گفت: باید مراقب بود تا سلامت اجتماعی با جانبداری سیاسی درگیر نشود و سنجش مستمر سلامت اجتماعی از نکات مهم در این زمینه است.

وی افزود: استفاده از تمام ظرفیت ها برای حوزه اجتماعی و توجه بیش از پیش به حوزه های آموزشی و همراهی هرچه بیشتر با نهاد حمایتی بهزیستی دراین زمینه ضروری است.
موسوي چلك در پايان تاكيد كرد: برای ارتقای شاخص سلامت اجتماعی باید به آموزش و پرورش توجه کرد تا بتوان نسل جوان را به بهترین روش پرورش داد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

توصیه‌هایی برای داشتن روابط دوستانه بهتر
دبستان‌های کشور شکوفه باران شد
ساعات کار کارمندان تهران شناور شد
پیام‌های اخلاقی و تربیتی عاشورا
برای انسان نابینا شیشه و الماس فرقی ندارد اگر کسی قدرتان را ندانست فکر نکنید شیشه اید یقین بدانید که او نابیناست ...