چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 22 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ / ۱۳:۴۷ -
2 Nov 2017
کد مطلب: 42313
۱

هشدار انجمن روانشناسی آمریکا درباره وضعیت روانی آمریکایی ها

هشدار انجمن روانشناسی آمریکا درباره وضعیت روانی آمریکایی ها
به گزارش میگنا انجمن روانشناسی آمریکا(APA) در گزارشی با موضوع «استرس در آمریکا: وضعیت ملت ما» اعلام کرد تقریبا دو سوم از آمریکایی‌ها (شصت و سه درصد) می‌گویند آینده این کشور منبع بسیار جدی استرس و حتی بیشتر از موارد معمول استرس زا نظیر پول (شصت و دو درصد) و شغل (شصت و یک درصد) است.

پایگاه اینترنتی انجمن روانشناسی آمریکا گزارش داد: بیش از نیمی از آمریکایی‌ها (پنجاه و نه درصد) اعلام کردند آن‌ها معتقدند اکنون، بدترین وضعیت در تاریخ آمریکاست که آن‌ها بخاطر می‌آورند؛ شاخصی که همه نسل‌ها از جمله کسانی را شامل می‌شود که در جنگ جهانی دوم و جنگ ویتنام زندگی کرده اند، بحران موشکی کوبا و حملات تروریستی یازدهم سپتامبر را نیز پشت سرگذاشته اند. از هر ده آمریکایی بزرگسال شش نفر (پنجاه و نه درصد) می‌گویند دودستگی‌های اجتماعی در حال حاضر در آمریکا، مایه استرس و نگرانی شان است. اکثریت افراد بزرگسال از دو حزب سیاسی آمریکا نیز می‌گویند آینده این ملت، منبع استرس و نگرانی است اگر چه اختلاف این رقم در بین دموکرات‌ها (۷۳ درصد) نسبت به جمهوری خواهان (۵۶ درصد) و افراد مستقل (۵۹ درصد) قابل توجه است.

دکتر آرتور ایوانس مدیر اجرایی انجمن روانشناسی آمریکا گفت: «ما می‌بینیم که منبع استرس فراتر از خط مشی‌های حزبی است. بلاتکلیفی و غیرقابل پیش بینی بودن که به آینده ملت ما گره خورده است بر سلامت و رفاه بسیاری از آمریکایی‌ها به شیوه‌ای اثر گذاشته که این دوره در تاریخ، را منحصربفرد کرده است.»

شایع‌ترین عامل استرس و نگرانی مردم آمریکا، خدمات درمانی (چهل و سه درصد)، اقتصاد (سی و پنج درصد)، اعتماد به دولت (سی و دو درصد، جرائم مرتبط با تعصبات نژادی و دینی (سی و یک درصد) و جرم و جنایت (سی و یک درصد) جنگ و مناقشه با کشور‌های دیگر (سی درصد) و حملات تروریستی در آمریکا (سی درصد) است.

حدود یک پنجم آمریکایی‌ها بیکاری و کمی دستمزد (بیست و دو درصد) را عامل نگرانی و استرس شان می‌دانند، تغییرات آب هوایی و مسائل زیست محیطی نیز یکی دیگر از عوامل استرس زا در آمریکا به حساب می‌آید.

افراد بزرگسال در آمریکا می‌گویند آن‌ها درباره تمایل شان به اطلاع داشتن از اخبار و دیدگاه شان درباره رسانه‌ها به عنوان منبع استرس دچار تناقض شده اند. درحالی که اکثریت افراد بزرگسال در آمریکا (نود و پنج درصد) می‌گویند مرتبا اخبار را دنبال می‌کنند، پنجاه و شش درصد می‌گویند پیگیری اخبار باعث اضطراب و نگرانی شان می‌شود و هفتاد و دو درصد معتقدند رسانه‌ها، به شکلی نامتناسب موارد را بازگو می‌کنند.
-
منبع: خبرگزاری صداو سیما
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!