چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 22 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ / ۰۸:۲۲ -
5 Nov 2017
کد مطلب: 42331
۱

60 درصد از مبتلایان به اختلالات روانپزشکی، افسرده‌اند

60 درصد از مبتلایان به اختلالات روانپزشکی، افسرده‌اند
به گزارش میگنا علیرضا‌ رئیسی‌ معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار کرد: با بالا رفتن آستانه تحمل‌، مقابله با انواع ناهنجاری‌ها برای افراد‌ راحت می‌شود و آنها رویکرد‌ بهتری‌ در مواجهه با مسائل مختلف پیدا می‌کنند.هر چه روحیه‌ نقدپذیری‌ افراد‌ بالاتر باشد، روحیه‌ مقابله با انواع ناهنجاری‌ها و مسائل مختلف‌ جامعه‌ در آنها قوی‌تر می‌شود و کسانی که نقدپذیر‌ نیستند خیلی سریع از کوره‌ در می‌روند‌ و در دراز‌ مدت دچار مشکلات و آسیب‌های روحی و روانی می‌شوند.

رئیسی‌ با بیان اینکه افراد دارای سلامت روحی و روانی‌، قوانین جامعه را بهتر رعایت می‌کنند، افزود: افرادی که دچار اختلالات روانی نیستند قوانین جامعه و همچنین فرهنگ آن را به درستی رعایت می‌کنند و در مواجهه‌ با مسائل مختلف کمتر دچار اختلالات رفتاری‌ و یا مشکلات روحی و روانی می‌شوند. 23 درصد از مردم ایران نیز دچار نوعی از اختلالات روانپزشکی‌ هستند که از این تعداد‌ 60 درصد‌ به افسردگی‌ دچارند.

ارتباط شیوع افسردگی با بیکاری و طلاق رئیسی‌ با بیان اینکه‌ بیکاری‌ و طلاق‌ افسردگی‌ می‌آورد، تأکید کرد: افراد افسرده، معمولاً گرفتار مشکلات اقتصادی‌، بیکاری‌، طلاق‌ هستند. چنین افرادی‌ معمولاً منزوی‌ می‌شوند که در این میان ساکنان شهرها‌ در مقایسه با روستاییان‌ بیشتر افسردگی دارد.
وی یادآور شد: برای پیشگیری از شیوع افسردگی بسته‌های توانمندسازی‌ ارائه شده و وزارت بهداشت در حوزه پیشگیری و غربالگری‌ اقدامات خوبی را انجام داده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!