چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 25 Apr 2018
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ / ۱۱:۵۵
کد مطلب: 42371
۱

قلب مسن حافظه را ضعیف می کند

قلب مسن حافظه را ضعیف می کند
میگنا: این مطالعه شامل ۳۱۴ شرکت کنندگان با میانگین سنی ۷۳ سال بود که مبتلا به نارسایی قلبی، سکته یا زوال عقل (دمانس) نبودند. حدود ۴۰ درصد این شرکت کنندگان مبتلا به اختلال شناختی ضعیفی بودند که ریسک زوال عقل از جمله آلزایمر را افزایش می دهد.
تمامی شرکت کنندگان تحت آزمایشاتی قرار گرفتند تا تعیین شود که قلب شان چه مقدار خون متناسب با اندازه بدن شان پمپ می کند. آنها همچنین برای ارزیابی جریان خون به مغز تحت اسکن MRI قرار گرفتند.

آنجلا جفرسون، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه واندربیلت ایالت تنسی، در این باره می گوید: «یافته ها نشان می دهد زمانیکه خون به شکل مناسبی خون را پمپاژ نمی کند، ممکن است موجب کاهش جریان خون به لوب های زمانی چپ و راست شود. این لوب های مغز مسئول پردازش حافظه هستند.»

وی در ادامه می افزاید: «نکته جالب توجه این است که این میزان کاهش جریان خون مغز قابل مقایسه با افراد ۱۵ تا ۲۰ سال مسن تر بود.»

به گفته جفرسون، «مطالعات ما نشان می دهد مکانیسم های تنظیم کننده جریان خون با افزایش سن، آسیب پذیرتر می شوند. اگر ما بتوانیم فهم و درک بهتری از نحوه عملکرد این فرایند داشته باشیم، احتمالا می توانیم شیوه های پیشگیرانه یا درمان بهتری را ارائه نماییم.»

منبع: مهر
نام شما

آدرس ايميل شما

۱۳ رفتاری که هرگز در افراد با اعتمادبه‌نفس نمی‌بینید
لذتی به نام روانشناس و مشاور بودن
کودک بازیگوش من، ممکنه بیش فعال باشه؟
نشانه های هشدارآمیز خودکشی
تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .