دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 19 Mar 2018
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ / ۱۶:۲۴
کد مطلب: 42409
۱
معاون دفتر اعزام 40 روانشناس در قالب تيم هاي سلامت روان، براي كمسلامت رواني، اجتماعي و اعتياد وزارت بهداشت خبر داد:

اعزام 40 روانشناس در قالب تيم هاي سلامت روان، براي كمك به هموطنان زلزله زده

اعزام 40 روانشناس در قالب تيم هاي سلامت روان، براي كمك به هموطنان زلزله زده
به گزارش میگنا، علي اسدي در گفت و گو با وبدا درخصوص خدمات سلامت روان به آسيب ديدگان زلزله گفت: طبق هماهنگي هاي صورت گرفته با استان هاي همجوار مناطق زلزله زده، ٤٠ روانشناس در قالب تيم هاي سلامت روان كه دوره حمايت هاي رواني اجتماعي در حوادث و بلايا را گذرانده اند، براي كمك به هموطنان زلزله زده اعزام شده اند.
وي با بيان اينكه اعزام روانشناس از استان كردستان به دليل هم زبان بودن و هم فرهنگ بودن، در اولويت است، گفت: اين روانشناسان به مصدومان و مصيبت زدگان، مشاوره هاي رواني و اجتماعي ارائه مي دهند و به دليل اينكه شرايط روحي زلزله زدگان مساعد نيست، اين مشاوره ها براي تسكين مقطعي حال آنها ضروري است.

معاون دفتر سلامت رواني، اجتماعي و اعتياد وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: با ارزيابي شرايط، براي اعزام تعداد بيشتري روانشناس اقدام خواهيم كرد.

وي تصريح كرد: كمك هاي اوليه روانشناختي شامل يك پكيج است كه روانشناسان براساس آن علايم و نشانه هاي افراد را بررسي مي كنند و ضمن همدلي با آنها اطلاعات موردنياز را جهت شناسايي دريافت مي كنند و از طرفي اطلاعات صحيح را در اختيارشان قرار مي دهند.
اسدي خاطرنشان كرد: افراد زلزله زده اي كه نيازمند كمك هاي روانشناختي هستند، غربالگري مي شوند و بعد تحت مداخلات روانشناختي قرار مي گيرند. علاوه براينها اطلاعات و پيام هاي آموزشي روانشناختي در قالب پلاكارد و بروشور در اختيار زلزله زدگان قرار مي گيرد.
وي گفت: درحال حاضر تعدادي از مصدومين به استانهای تهران و البرز منتقل شده اند كه تيم هاي روانشناختي، آنها را بررسي خواهند كرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

«سلفی» گرفتن به عنوان اختلال روانی تایید شد
راه اندازی تلگرام کودکان تا فروردین ۹۷
روايت يك بيمار مبتلا به سرطان ملانوما از اين بيماري
80 درصد کتاب‌های روانشناسی حاوی اطلاعات غلط هستند!
لبخند بزنید و بگذارید همه بدانند که امروز بسیار قوی تر از دیروزتان هستید!