پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - 23 Jan 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ / ۱۵:۰۷
کد مطلب: 42418
۱

اعزام تیم روان شناسي بالینی به مناطق زلزله زده غرب كشور

اعزام تیم روان شناسي بالینی به مناطق زلزله زده غرب كشور
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: طبق آخرين اطلاعات از مصدومان بستری در بیمارستانها و مراکز درمانی، هيچ گونه مرگ و ميري در بيمارستان ها وجود نداشته است.

به گزارش میگنا، دکتر قاسم جان بابایی، در گفت و گو با وبدا، درخصوص آمار جدید مصدومین زلزله یکشنبه شب در استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر تعداد مصدومین حادثه به ٧٤٦٠ نفر رسیده است که با همت و تلاش کادر درمان حدود ٦٠٠٠ نفر به صورت سرپایی درمان شده اند.

وي افزود: اكثر مصدوماني كه بستري شده اند، نیاز به خدمات جراحي داشتند كه بخش عمده آن در بيمارستان طالقاني كرمانشاه انجام شد، در اين بيمارستان تاكنون ٣٠٠ عمل جراحي به مصدومان ارائه شده است.

وی گفت: با توجه به حجم بالاي بيماران و با كمك نيروي هوايي سپاه و در چند سورتی پرواز، بيماران را براي دريافت خدمات تخصصی تر به بيمارستان هاي ديگر منتقل كرديم و ٢٥٠ بيمار به استان هاي تهران، البرز و همدان منتقل شدند و طبق آخرين اطلاعات هيچ گونه مرگ و ميري در بيمارستان ها وجود نداشته است.

به گفته دكتر جان بابايي، شكستگي ستون فقرات، دست، پا و جمجمه عمده جراحي ها را تشكيل مي دهند. معاون درمان وزارت بهداشت اظهارداشت: دارو، تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی به منطقه زلزله زده ارسال شده است. بیش از ٣٠٠ نفر کادر پزشکی اعم از تکنسین، پزشک متخصص، جراح و پرستار به محل وقوع زلزله اعزام شده‌اند و ارائه خدمات درمانی در مراکز درمانی و بیمارستان های صحرایی دایر شده در منطقه با جدیت تمام ادامه دارد.

دکتر جان بابایی تاکید کرد: با توجه به شرایط روحی و روانی و شوک بزرگی که به هموطنان کرد زبان کشورمان وارد شده است، لازم دیدیم که تیم روانشناسی بالینی را به محل حادثه اعزام کنیم، تا تسلای دل آنها شود، چراکه بنابر مشاهدات و بازدیدهای شب گذشته مان از مصدومان منتقل شده به بیمارستان های تهران، حضور تیم مجرب روانشناختی برایمان مسجل شد.

وی گفت: با معاونت اجتماعي وزارت بهداشت هماهنگ كرده ايم كه با كمك خيرين شرايطي فراهم شود تا پكيج لباس و پوشش مناسب براي مصدومان بستري در بيمارستان فراهم شود و درضمن روند بازگشت آنها نيز با سهولت انجام شود و خوشبختانه حضور خيرين باعث اميدواري است تا حمايت هاي اجتماعي و مالي مناسب براي مصدومين تامين شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کتاب سازی استادان دانشگاه ها توسط دانشجویان!
منظور از MCH در آزمایش خون چیست؟
قاتلی به نام پنیر پیتزا
بیماران مصروع به مداخلات روانشناختی نیاز دارند
چه سكوتی دنیا را فرا می‌گرفت اگر هركس به اندازه عملش صحبت می‌كرد