جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - 17 Aug 2018
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ / ۲۲:۴۲
کد مطلب: 42475
۱
ارائه خدمات تخصصی کودک

استقرار 100 تیم روانشناسی در مناطق زلزله زده

استقرار 100 تیم روانشناسی در مناطق زلزله زده
به گزارش ایرنا، دکتر امید قادری روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران بهزیستی استان در سرسرای اجتماعات این اداره کل با اشاره به انجام حمایت های روانی از کودکان افزود: تاکنون گزارشی مبنی بر شناسایی کودکان بی سرپرست در مناطق زلزله زده اعلام نشده و در صورت شناسایی سازمان بهزیستی متولی بررسی هرگونه فرزند خواندگی خواهد بود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، همچنین از 462 مورد خدمات تخصصی کودک به حادثه دیدگان خبر داد و گفت: 15 هزار نفر ساعت خدمات مددکاری نیز ارائه شده است.

او همچنین در خصوص اسکان سالمندان دچار حادثه شده نیز گفت: تاکنون پنج سالمند به مراکز سالمندان برای اسکان ارجاع داده شد و با توجه به اینکه مناطق آسیب دیده ما دارای 250 زن سرپرست خانوار است و پیش بینی می شود تعداد این افراد افزایش پیدا کرده است.

وی یادآور شد که از همان ابتدای حادثه زلزله، ستاد مدیریت بحران بهزیستی در زمینه کمک رسانی به حادثه دیدگان تشکیل شد.

قادری اظهار کرد: کمیته های مختلفی در راستای خدمات رسانی به زلزله زدگان تشکیل شد و با توجه به وجود هشت هزار و 400 معلول در مناطق زلزله زدگان باید حمایت ویژه ای از این افراد صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: ادارات بهزیستی سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی در این حادثه تخریب شده و بهزیستی در این شهرستان ها فعالیت خود را آغاز کرده است.

زلزله ای به قدرت 7.3 ریشتر 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه روی داد که 436 کشته و 10 هزار و 179 مصدوم برجای گذاشت. این زلزله به هفت شهرستان و بیش از هزار روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است. به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه، در این زلزله بیش از 31 هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب و یا دچار خسارت کلی و جزئی شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

چرا مردان کمتر از زنان به پزشک مراجعه می‌کنند؟
سکوت درمانی!
تهران ششمین شهر پُراسترس جهان شد
۳ عاملی که موجب بزرگ شدن قلب می‌شوند
سلامتي هميشه با دارو بدست نمياد بيشتر اوقات از آرامش خيال آرامش قلب و روح مياد سلامتي با خنده و عشق مياد