شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - 17 Nov 2018
تاریخ انتشار :
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۴
کد مطلب: 42522
۰
۱

بررسی یکپارچه سازی آموزش پزشکی با وزارت علوم در کمیسیون آموزش

به گزارش میگنا محمود صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره یکپارچه سازی آموزشی وزارت بهداشت با وزارت علوم گفت: قرار است، بحث یکپارچه سازی آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با وزارت علوم تحقیقات و فناوری در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بررسی و کارشناسی شود.وی افزود: مقررشده این موضوع از جهات مختلف سنجیده و بررسی شود، ولی هنوز تصمیم خاصی دراین زمینه اتخاذ نشده و نیاز به بررسی علمی دارد. اگر بررسی ها به نتیجه برسد، تبدیل به قانون شده و سپس تصویب و ارجاع می شود.


گفتنی است، بحث ادغام آموزش پزشکی با وزارت علوم بعد از مدت ها اخیرا توسط برخی از روسای دانشگاه های وزارت علوم از جمله نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران، احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر و برخی از معاونان وزارت علوم طرح شد که منجر به واکنش وزارت بهداشت شد به طوریکه وزیر بهداشت اعلام کرد: حاضر نیستیم آموزش علوم پزشکی را با وزارت علوم ادغام کنیم. در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری نیز درباره ارتقای آموزش پزشکی تاکید شده است. همین موضوع باعث شده تا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بررسی این موضوع را در دستور کاری خود قرار دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

دکتر عباسی
Iran, Islamic Republic of
وزارت علومی ها بهتر است بروند با وزارت آموزش و پرورش ادغام شودو حقوق اساتید دانشگاه هماهنگ با حقوق معلمانی بشوند که خیلی هاشون مدرک دکتری دارند و کارشون با مدارس بی امکانات سخت تر از کار اساتیدی هست که فقط به فکر مقاله نویسی و کتاب نویسی و دفتر کار و وام و درآمد شخصی هستند. این اقدام نابخردانه یعنی گند زدن به وضعیت بهداشت و درمان و بیمارستانهای مردم بدبخت . آموزش وزارت بهداشت باید مستقل باشه چون بیمارستان داره پرسنل داره . اما وزارت علوم و آموزش و پرورش خوبه با هم ترکیب شوند
خبری بد برای آن‌هایی که اسم اطرافیان را فراموش می‌کنند!
برگزاري اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» در دانشکده روان‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی
این نشانه ها می گویند خونتان غلیظ شده است
متقاضیان آزمون‌ «پروانه اشتغال روانشناسی» همچنان منتظر بمانند
مشکل فکر های بسته این است که دهانشان پیوسته باز است...