شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - 17 Nov 2018
تاریخ انتشار :
شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ / ۱۳:۱۱
کد مطلب: 42534
۱

دانشگاه علمی کاربردی متولی دوره‌های مهارتی کل کشور شد

دانشگاه علمی کاربردی متولی دوره‌های مهارتی کل کشور شد
‌به گزارش ایسنا، محمدحسین امید در جلسه روسای مراکز آموزشی علمی کاربردی واحد آذربایجان غربی با تاکید بر این مطلب که دانشگاه جامع علمی کاربردی آمادگی کامل برای نیازسنجی و تامین نیاز های استان ها دارد افزود: همه اقدمات با هزینه خود دانشگاه انجام خواهد شد اما اقدامات نیازمند همکاری همه جانبه نهاد ها و دستگاه های اجرایی مختلف است.
وی ضمن ابراز نارضایتی از همکاری دستگاه های اجرایی مختلف با دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: امسال برای یک میلیون و 800 هزار ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی فقط 600 هزار متقاضی وجود داشت و این درحالی است که همه آموزش های کوتاه مدت، مهارتی و بین سطحی دستگاه های اجرایی برای ما قابل پوشش است اما متاسفانه دستگاه ها همکاری لازم را ندارند و سیاست هایشان به سمتی پیش رفته است که هر نهادی برای خود آموزش عالی و دوره های آموزشی  داشته باشد.
امید دانشگاه جامع علمی کاربردی را یک دانشگاه پویا، انعطاف پذیر و در خدمت نیاز  استان ها دانست و افزود: در دانشگاه‌های بزرگ برای جابه جایی یک واحد درسی چند سال زمان لازم است، این در حالی است که در دانشگاه جامع علمی کاربردی، در کمتر از 6 ماه برای نیازهای استان رشته محل تعریف خواهیم کرد و این از امتیازات ویژه دانشگاه جامع علمی کاربردی است.
کاهش تعداد رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی به 800 رشته
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اشاره به کاهش تعداد رشته‌های این دانشگاه از 1500 رشته به 800 رشته، در توصیه ای به روسای استانی این دانشگاه از آن ها خواست تا در تعریف رشته محل‌های مراکز به نیازهای استانی توجه ویژه شود و بر اساس پتانسیل های هر منطقه رشته محل های مورد نیاز هر منطقه را تامین کنند.
ایجاد فضای کار و اشتغال پایدار از دلایل افزایش جذب دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی است
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی از تحصیل 9 هزار و 300 دانشجو در 25 مراکز مختلف آذربایجان غربی خبر داد.
به گزارش ایسنا، میرحسن رسولی صدقیانی در همایش رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با روسای مراکز آموزشی علمی کاربردی واحد آذربایجان غربی که در ارومیه برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر 9 هزار و 300 دانشجو در 25 مرکز آذربایجان غربی (15 مرکز ارومیه و 10 مرکز شهرستان‌ها )مشغول به فعالیت هستند تصریح کرد: از این تعداد دانشجو 70 درصد در رشته های مدیریت، 17 درصد در رشته های صنعتی، 4 درصد کشاورزی و 10 درصد در بخش فرهنگ و هنر در حال تحصیل هستند.
وی با بیان اینکه از بدو تاسیس این دانشگاه تاکنون 33 هزار نفر از آن فارغ التحصیل شده‌اند، دانشگاه جامع علمی کاربردی را دانشگاهی نسل سومی و کارآفرین دانست که در راستای تضمین کیفیت آموزشی، ماموریت گرایی، و توسعه کارآفرینی گام برداشته است.
وی در خصوص رشته محل های ارائه شده در مهر ماه امسال نیز گفت: در مهرماه امسال 235 کد رشته محل در اختیار سازمان سنجش قرار داده بودیم که در نهایت در 197 رشته محل دانشجو پذیرش شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی با تاکید براینکه از سال 93 تاکنون در جذب دانشجو روند صعودی داشته‌ایم، جذابیت رشته های مهارتی، ایجاد فضای کار و اشتغال پایدار را از جمله دلایل افزایش جذب دانشجو در این دانشگاه عنوان کرد و افزود: در مهرماه سالجاری، 3 هزار و 60 دانشجو در مراکز مختلف استان جذب شده است.
وی کیفیت و کمیت مدرسان دانشگاه را از ارکان کیفیت آموزش عنوان کرد و افزود: 2 هزار و 264 نفر مدرس از سامانه این دانشگاه کد مدرسی دریافت کرده اند که در حال حاضر یک هزار و 500 نفر از این اساتید در سامانه فعال هستند.
رسولی ادامه داد: در  طی فراخوان جذب مدرس بهمن سال گذشته نیز که یک هزار و 114 نفر متقاضی ثبت نام کرده بودند که در نهایت بعد از طی مراحل گزینشی و مصاحبه علمی 110 نفر برای ادامه کار به هیئت اجرایی جذب معرفی شدند.
وی در فعالیت های فرهنگی دانشجویی دانشگاه با اشاره بر اینکه در حوزه فرهنگی، جز استان های برتر هستیم افزود: 17 انجمن فعال و 15 کانون فرهنگی و هنری در مراکز استان در حال فعالیت هستند و تعداد 25 طرح انجمن های علمی و دانشجویی در این حوزه به تصویب رسیده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی همچنین حمایت از طرح های کارآفرینی، برگزاری کارگاه های مهارت افزایی مانند اشتغال هوشمند، کسب عنوان غرفه برتر نمایشگاه هفته پژوهش در سال گذشته و حضور در نمایشگاه بیست و پتنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه را از جمله فعالیت های واحد پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان عنوان کرد.
وی در پایان درخصوص برنامه های در دست اجرای این واحد دانشگاهی نیز گفت: ارتقاع کیفیت آموزشی، اجرای طرح پایلوت در دو مرکز جهاد دانشگاهی و بوکان، بروزرسانی سرفصل های به صورتی که 60 درصد سرفصل ها عملی و 40 درصد نظری باشند، توسعه مراکز کارآفرینی، رشد و نوآوری، اجرای طرح نیازسنجی مشاغل استانی، توامنمندسازی کارکنان واحد استانی و انعقاد تفاهم نامه ها با با دانشگاه مادر و استانداری آذربایحان غربی با هدف بهبود کیفیت آموزش به ویژه در دوره های مهارتی را از جمله اقدامات پیش‌روی این دانشگاه برشمرد.   
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

خبری بد برای آن‌هایی که اسم اطرافیان را فراموش می‌کنند!
برگزاري اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» در دانشکده روان‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی
این نشانه ها می گویند خونتان غلیظ شده است
متقاضیان آزمون‌ «پروانه اشتغال روانشناسی» همچنان منتظر بمانند
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!