دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 19 Feb 2018
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ / ۱۶:۲۲
کد مطلب: 42618
۱

شرایط اعطای «جایزه علیمحمدی» به رساله‌های برتر فیزیک و ریاضیات

شرایط اعطای «جایزه علیمحمدی» به رساله‌های برتر فیزیک و ریاضیات
میگنا: پژوهشگاه دانش‌های بنیادی با همکاری انجمن فیزیک ایران از سال ۱۳۹۰ به رساله‌های برتر دکتری فیزیک که در داخل کشور تهیه شده باشند، جایزه‌ای به نام «جایزه علیمحمدی» اعطا می‌کند.

این جایزه به پاس خدمات علمی و دانشگاهی شهید دکتر مسعود علیمحمدی، استاد فقید دانشگاه تهران و اولین دانش‌آموخته دکتری فیزیک داخل کشور است که نقش مؤثری در ایجاد زیرساخت‌های علمی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی داشته است.

با توجه به اثر مثبتی که اعطای این جایزه در رشته فیزیک در میان محققان جوان و مستعد داشته، اعطای این جایزه از سال 95 به رشته ریاضی نیز تسری یافت تا انگیزه‌ای برای ارائه رساله‌های دکتری ارزشمندتر در ریاضیات ایجاد شود.

هشتمین دوره جایزه علیمحمدی در فیزیک و دومین جایزه علیمحمدی در ریاضیات سال 97 برای تقدیر از رساله‌های برتر دکتری در این دوره حوزه آغاز به کار کرد.

این دوره از جایزه به رساله‌های دکتری برگزیده که در داخل کشور تهیه شده و در سال‌های 1394 تا 1396 مرحله دفاع را گذرانده باشند، اعطا خواهد شد.

برای ورود رساله‌های دکتری به مرحله داوری لازم است طرح‌های پژوهشی انجام شده در دوره دکتری و رساله حاصل از آن به تشخیص حداقل 3 عضو هیات علمی استادیار به بالا به عنوان "رساله ممتاز" شناخته شود.

از میان این 3 عضو هیات علمی باید یکی از آنها استاد راهنمای رساله دکتری باشد.
علاوه بر آن نامزدی هر فرد شرکت‌کننده باید به صورت کتبی از سوی استاد راهنما با ذکر اطلاعات مربوط به متقاضی، دلایل مستندات و مقالات استخراج شده از رساله به همراه نام و نشانی حداقل دو عضو هیات علمی دیگر که بتوانند مؤید نامزدی رساله مربوط باشند، اعلام شود.
مدارک و مستندات متقاضیان باید تا 30 بهمن ماه امسال از طریق پایگاه اینترنتی http://ipm.ir/alimohammadi97 ارسال شود.

 
مرجع : ايسنا
نام شما

آدرس ايميل شما

66 سرنشین هواپیمای تهران - یاسوج جان باختند + اسامی و تصاوير
ابراهیم حاتمی‌کیا؛ کمال‌گرای تاییدطلب
اگر بالای ۴۰ سال هستید انجام این ۲کار فراموش نشود
خوردن کباب و افزایش احتمال ابتلا به سرطان
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...