سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 16 Jan 2018
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ / ۰۹:۱۰
کد مطلب: 42870
۰
۴
آخرین خبر‌ها از طرح ساماندهی تعطیلات رسمی در مجلس

شنبه‌ها تعطیل می‌شود؟

شنبه‌ها تعطیل می‌شود؟
به گزارش تسنيم، سلمان خدادادی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به طرح برخی از نمایندگان برای حذف برخی از روزهای تعطیل از تقویم گفت: طرح مذکور درباره حذف برخی از روز‌های تعطیل رسمی از تقویم است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در تشریح طرح سازماندهی تعطیلات گفت: بر اساس این طرح پیشنهاد شده تا روز ۲۹ اسفند (روز ملی شدن صنعت نفت)، ۱۲ فروردین (روز جمهوری اسلامی) ۱۳ فروردین (روز طبیعت) و همچنین ۱۵ خرداد (قیام ۱۵ خرداد) از تعطیلات رسمی حذف شوند.

خدادادی با بیان اینکه بر اساس این طرح پیشنهاد شده تا تعطیلات نوروز از ۱۳ به ۵ روز کاهش یابد، ادامه داد: همچنین در طرح مذکور پیشنهاد شده تا به جای تعطیلی پنجشنبه روز‌های شنبه تعطیل باشد.

وی افزود: تعطیلی روز شنبه به این دلیل در طرح مذکور مطرح شده که با توجه به تعطیلی پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها در ایران و از طرف دیگر تعطیلی روز‌های شنبه و یکشنبه در سایر کشور‌ها، عملاً ارتباطات ایران با آن کشور‌ها ۴ روز قطع می‌شود.

نماینده مردم ملکان در مجلس، با بیان اینکه این طرح از مجلس هفتم مطرح بوده،تصریح کرد: طرح مذکور نیاز به انجام کار کارشناسی و تخصصی بسیاری دارد لذا در نهایت تصمیم گرفته شد تا طرح به مرکز پژوهش‌های قوه مقننه ارجاع شود تا کارشناسان مرکز پژوهش‌ها بر روی این طرح کار تطبیقی و کارشناسی را انجام دهند تا پس از آن این طرح در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.

خدادادی با بیان اینکه طرح ساماندهی تعطیلات در خرداد ماه سال جاری به مرکز پژوهش‌ها ارائه شده، گفت: بر روی طرح سازماندهی تعطیلات حساسیت زیادی وجود دارد و از طرف دیگر طرح مذکور مخالفان و موافقان بسیاری دارد بنابراین لازم است این طرح به اندازه لازم چکش کاری شود و پس از آن در مجلس مطرح شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

رضا
Iran, Islamic Republic of
روز سيزدهم فروردين(13بدر) روز ملي آشتي خانواده ها و بچه ها با گردش در طبيعت براي آغاز يكسال نو است . و پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها خاطرات خوش زيادي براي نوه هايشان از این روز دارند . اين روز بايد براي نسل آينده بماند تا مراسم هاي واراداتي مثل ولنتاين و... به داخل جامعه ما رسوخ نكند . كمي هشيار باشيم
Rez
Iran, Islamic Republic of
موافقم.
Iran, Islamic Republic of
يك بي تدبيري ديگر در راه است...........
ReZ
Iran, Islamic Republic of
کاهش تعطیلات نوروز به 5 روز اشتباه است. برای کاهش تعطیلات رسمی جایگزین های بهتری هم وجود داره.
چه متخصصی چه بیماری ای را درمان می کند؟ فرق فلوشیپ با فوق تخصص!
ویژگیهای افراد سوداوی و علائم غلبه خلط سودا
مهارت های اجتماعی؛ یاری گر کودک در مشکلات
تبیین نظریه واقعیت درمانی  ویلیام گلاسر
چرا همیشه بدنبال این هستیم که بدانیم چرا گل خار دارد؟ بیایید گاهی بدنبال آن باشیم که بدانیم چرا خار گل دارد؟