دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - 18 Feb 2019
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ / ۰۹:۱۸
کد مطلب: 42922
۴
۹

پایان تلخ ازدواج دختر ۱۹ساله با مرد ۵۵ساله

پایان تلخ ازدواج دختر ۱۹ساله با مرد ۵۵ساله
او که آثار ندامت بر چهره اش موج می زد به ماجرای تلخ زندگی اش اشاره کرد و به کارشناس اجتماعی کلانتری میرزاکوچک خان مشهد گفت: به درس و مدرسه علاقه ای نداشتم به همین دلیل در مقطع راهنمایی ترک تحصیل کردم. آن روزها در اوج هیجانات نوجوانی قرار داشتم و تنها براساس احساساتم تصمیم می گرفتم. با آن که در خانواده ای کم بضاعت زندگی می کردم اما آرزوها و رویاهای بلند پروازانه ای داشتم. وقتی در فیلم ها و سریال ها، خانواده های ثروتمند را می دیدم همیشه آرزو می کردم کاش در چنین خانواده هایی به دنیا می آمدم. از سوی دیگر دوست داشتم مستقل و آزاد باشم و خودم برای آینده ام تصمیم بگیرم به همین خاطر نه تنها به نصیحت های پدر و مادرم گوش نمی دادم بلکه با دیگران هم مشورت نمی کردم، تا این که براساس همین افکار غلط تصمیم گرفتم در بیرون از منزل کار کنم!

۱۵ سال بیشتر نداشتم که در یکی از فروشگاه های لباس زنانه مشغول به کار شدم. صاحبکارم که مرد میانسالی بود، به من اعتماد نداشت و هر شب برای بررسی و مقدار فروش لباس ها به فروشگاه می آمد اما بعد از گذشت حدود یک سال از این ماجرا طوری به من اعتماد کرد که نه تنها برای حساب و کتاب به فروشگاه نمی آمد بلکه کلیدهای فروشگاه را در اختیارم قرار داد. او کم کم با واگذاری همه اختیارات به من، فروشگاه را نیز گسترش داد.

از این موضوع حس خوبی داشتم و در بیشتر مراسم و جشن های خانوادگی او و فرزندانش به همراه خانواده ام شرکت می کردم آن قدر ارتباط خانوادگی ما نزدیک شده بود که من به راحتی به منازل همسر اول و دومش رفت و آمد می کردم. صاحبکارم مرد ثروتمندی بود که چندین منزل و مغازه در بالای شهر داشت و من همواره آرزو می کردم کاش به جای یکی از نوه های او یا یکی از دختران کوچکش بودم.

مدت ها از استخدام من در فروشگاه می گذشت تا این که روزی صاحبکار ۵۵ ساله ام به فروشگاه آمد و پیشنهاد ازدواج با مرا مطرح کرد. اگرچه از شنیدن این حرف شوکه شده بودم ولی امکانات مالی و رفاهی او ذهن مرا به خود مشغول کرد و با خود می اندیشیدم من که همواره در فقر و تنگدستی زندگی کردم چرا نباید پیشنهاد او را بپذیرم. این بود که در یک قرار حضوری پذیرفتم بدون اذن پدرم به عقد دایمی او درآیم ولی فعلا ماجرای ازدواجم به صورت رسمی ثبت نشود.

این گونه بود که او مقدمات ازدواج مان را از طریق ارتباطات و آشنایانی که داشت به صورت پنهانی فراهم کرد و من در حالی به عقد مرد ۵۵ ساله درآمدم که حتی نام او در شناسنامه ام نیز ثبت نشد.

مدتی از این ماجرا گذشت تا این که چند روز قبل پدر و مادرم به طور اتفاقی پی به موضوع ازدواجم بردند و مرا از خانه بیرون انداختند. پس از آن هر چه با صاحبکارم تماس گرفتم تلفن هایم را بی پاسخ گذاشت و زمانی که به فروشگاه بازگشتم دیدم او قفل های فروشگاه را نیز عوض کرده است.
مرجع : روزنامه خراسان
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

امیر
Iran, Islamic Republic of
دختره 19ساله وقتی به طمع ثروت اون پیرمرد،به ازدواجش دراومده بود میخواست فکر اینجاها رو هم میکرد،این عاقبت دخترای آهن پرست است که حاضرند بخاطر پول ،زن پیرمردها شوند
سمیر
Iran, Islamic Republic of
حالا داداش شده دیگه کاریشم نمیشه کرد_خودتو ناراحت نکن
پروین
Iran, Islamic Republic of
متاسفم اما بنظرم خیلی یک سویه و یک جانبه فکر می کنین
شما تو شرایط اون نیستین که چرا همچین تصمیمی گرفته- قطعا هیچکی بدش نمیاد که با شرایط خوب و معقول ازدواج کنه مگر اینکه فراهم نباشه
گفته شرایطم خوب نبوده و وضع مالی هم خوب نبوده
اشتباه از خانوادش بوده- اگر بجای طرد اون دختر
وارد جریان میشدن و ازون مرد میخواستن عقد رو رسمی کنه و شرایط بهتر، اینطور نمیشه
یا حتی در اول کار اینقد رابطه بد نمیشد که دختر بدون اطلاع اونا ازدواج می کرد
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام، بنده ۴۲ سال سن دارم تا آخر اسفندماه دوم راهنمایی خواندم
و ادامه ندادم، اهواز هستم از کجا باید شروع کنم. با تشکر
به محمد
Iran, Islamic Republic of
، می توانید با دختری ازدواج نکرده و همسن وسالت که شرایطی مشابه شما دارد ازدواج نمایید
فریدونی
Iran, Islamic Republic of
برای پوست شل وافتاده درمانی دارین؟
Iran, Islamic Republic of
برو دکتر پوست
یک نفر
Iran, Islamic Republic of
همه تون همیونو می گین ! تش و تیش و تیش گرفته /// حسنی چه اتیش گرفته - اسمون پرستاره ...
Iran, Islamic Republic of
خداشفات بده
وجود روان شناس در مدرسه ضروری است
زمان ثبت‌نام آزمون انتخاب «مدرس آموزش خانواده» اعلام شد
احتمال خیانت برونگرا‌ها بیشتر است یا درونگراها؟
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران انتخاب شد
یک رابطه خوب زمانی است که کسی پذیرای گذشته، پشتیبان امروز و مشوق فردایتان باشد.