سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - 25 Jun 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۸
کد مطلب: 43302
۳

روشی مقرون به صرفه برای درمان افسردگی در نوجوانان

روشی مقرون به صرفه برای درمان افسردگی در نوجوانان
میگنا: در یک مطالعه جدید در این خصوص آشکار شد در نوجوانان مبتلا به افسردگی که نمی‌توانند قرص‌های افسردگی مصرف کنند یا آن‌ را قطع کرده‌اند گفتار درمانی روشی کارآمدتر و مفیدتر است.

متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: به طور معمول برای درمان این اختلال خُلقی داروهای افسردگی تجویز می شوند اما نیمی از خانواده‌ها مخالف تجویز این داروها برای فرزندانشان هستند.

علاوه بر این نزدیک به نیمی از نوجوانان که شروع به مصرف داروهای افسردگی می‌کنند مصرف آن را به دلیل عوارض جانبی، ناکارآیی یا بالا بودن هزینه‌ها کنارمی‌گذارند.

این در حالیست که از سوی دیگر عدم درمان افسردگی نیز فشار جدی را به بسیاری از نوجوانان و خانواده‌هایشان وارد می‌کند و تاثیر آن حتی سال‌ها پس از تشخیص بیماری احساس می‌شود.

در این بررسی متخصصان آمریکایی به مطالعه روی مقرون به صرفه بودن روش‌ گفتار درمانی که رفتار درمانی شناختی نامیده می‌شود میان ۲۱۲ نوجوان افسرده پرداختند.

به گزارش هلث دی‌نیوز، آنها مشاهده کردند در یک بازه زمانی دو ساله هزینه‌های مراقبتی مربوط به افسردگی در افرادی که تحت روش گفتار درمانی قرار گرفته‌اند نسبت به نوجوانانی که درمان‌های معمول را دریافت کرده‌اند دست‌کم ۵۰۰۰ دلار کمتر بوده است و بدیهی است که این هزینه کمتر به سود بیمار، خانواده او و در عین حال به سود سیستم مراقبت بهداشتی است. 
 
مرجع : ايسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا تاثیر داروها در افراد مختلف یکسان نیست؟
برای سلامتی، یک روز کار در هفته کافی‌ است
تشخیص روان‌پریشی با کمک هوش مصنوعی
حقوق مراجعان روان درمانی
خوشبختی یعنی بدست آوردن یک زندگی و تقسیم آن با دیگران!