يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - 7 Jun 2020
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۰:۲۳
کد مطلب: 43321
۰

5 تاثیر شگفت انگیز ارسال پیامک روی بدن

5 تاثیر شگفت انگیز ارسال پیامک روی بدن
میگنا: خطر ابتلا به ۵ وضعیت پزشکی در اثر ارسال بیش از حد پیامک ثابت شده است:

کمبود خواب:
در سال ۲۰۰۸ موسسه کارولینسکای سوئدی اعلام کرده که استفاده از تلفن همراه حین خواب با خواب خوب شبانه تداخل جدی ایجاد می کند. تابش نور آبی گوشی های هوشمند نیز سبب ارسال پیام بیدار باش به مغز می شود و بی خوابی را به دنبال می آورد. علاوه بر این ها استرس و فشاری که با ارسال و دریافت پیام ها به فرد وارد می شود ایجاد بی قراری خواهد کرد. تمام این بی خوابی ها نیز در نهایت چاقی، افسردگی و بیماری های قلبی را به دنبال می آورد. بهتر است استفاده از تلفن همراه در اتاق خواب را ممنوع کنید و یا حداقل یک ساعت قبل از خواب استفاده از گوشی همراه را کنار بگذارید.


خستگی چشم ها:
استفاده طولانی مدت از تلفن های همراه مشکلات چشمی مانند تاری دید، خستگی چشم، سردرد و خشکی چشم ها را سبب می شود. فاصله نامناسب تلفن با چشم ها و نور بسیار ضعیف یا بسیار زیاد صفحه گوشی ها از علل این گونه مشکلات هستند. به حداقل رساندن استفاده از گوشی های همراه برای ارسال پیامک، بهترین راه برای محافظت از چشم ها است. در غیر این صورت کنترل روشنایی صفحه تلفن همراه و جلوگیری از تابش خیره کننده آن، بعلاوه حفظ فاصله گوشی با صورت و چشم ها توصیه می شود.


دردهای شدید گردن:
حتما متوجه شده اید که هنگام ارسال پیامک سر شما رو به شیب جلو، خم می شود. این وضعیت باعث تحمل بیش از حد وزن توسط گردن و بالای شانه ها خواهد شد. بر اساس تحقیقات، ستون فقرات هنگام ارسال پیامک چیزی حدود ۶۰ پوند بیشتر وزن تحمل می کند و این در حالی است که وزن سر بسیار کمتر از این رقم است و ستون فقرات هم به هیچ وجه برای چنین وزنی طراحی نشده است. ایجاد استرس اضافه روی گردن و ستون فقرات مسائل جدی سلامت مانند درد گردن، درد شانه، درد پشت، سردرد، فشار بر روی اعصاب و در نتیجه احساس گز گز را به همراه دارد. در هنگام نوشتن پیامک و یا استفاده زیاد از گوشی های تلفن همراه شانه هایتان را به عقب بکشید، به جای خم کردم سر گوشی را به چشم هایتان نزدیک کنید، دست هایتان را بر روی دسته صندلی قرار دهید و چانه تان را بالا نگه دارید تا از بروز درد جلوگیری نمایید.


خطرات رانندگی:
ارسال پیام های کوتاه در حین رانندگی قطعا یک عمل تهدید کننده زندگی است. رانندگانی که در حال ارسال پیامک حین رانندگی هستند، ۲۳ برابر بیشتر از سایرین در معرض تصادفات رانندگی قرار دارند و البته این آمار ترسناک به همین جا ختم نمی شود. چون بر اساس تحقیقات، بیش از یک چهارم تصادفات ناشی از استفاده از تلفن های همراه است. از رانندگان خواسته می شود که تلفن همراه خود را دور از دسترس قرار دهند تا هنگام رانندگی وسوسه نشوند. همچنین در مواقع ضروری ابتدا اتومبیل را در یک مکان مناسب متوقف کنند و سپس به کارکردن با موبایل بپردازند.

ابتلا به آسیب فشار تکراری:
کسانی که بیشترین میزان ارسال متون توسط تلفن همراه را دارند، در معرض خطر ابتلا به آسیب فشار تکراری از ناحیه شست، مچ، آرنج و گردن هستند. گاهی رگ به رگ شدن عضلات مخصوصا در کودکان نیز گزارش شده است. برای جلوگیری از این دردها همان تمرین های جلوگیری از گردن درد به اضافه نگاه کردن گاه به گاه به جایی غیر از صفحه موبایل، حرکت دادن دست ها و مچ دست و کاهش زمان استفاده از موبایل پیشنهاد می شود. " }
مرجع : آوای سلامت
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۲۰ نکته تغذیه‌ای برای دانش‌آموزان در ایام امتحانات
این تله‌ها زندگی شما را خراب می‌کنند
عوامل پنهانی که می‌توانند شما را عصبی کنند
رویکردی برای کنترل اضطراب
احساسات منفی اشتها را افزایش می‌دهند
این پرستار می‌خواهد گمنام بماند
والدینی که کودکشان را از راه به دَر می‌کنند
سه راه عالی برای افزایش عزت نفس
چند توصیه‌ بهداشتی، هزینه و مدارک سنجش سلامت نوآموزان
قتل‌هایی که ریشه در تعصب دارند نه مذهب
بی وفایی و خیانت
چگونه قافله عمر نوجوان به دود آغشته می‌شود؟
چه سكوتی دنیا را فرا می‌گرفت اگر هركس به اندازه عملش صحبت می‌كرد