دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - 6 Apr 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۲:۲۷
کد مطلب: 43344
۱

بهزیستی طرح خدمات سازگاری پس از وضعیت طلاق اجرا می کند

بهزیستی طرح خدمات سازگاری پس از وضعیت طلاق اجرا می کند
میگنا: فاطمه عباسی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون در حال آماده کردن محتوا و ساخت فیلم و انیمیشن برای سازگاری فرد پس از وقوع طلاق هستیم چراکه بعد از طلاق، فرزندان اغلب تک والد می شوند و می خواهیم طلاق تاحد ممکن آسیب های کمتری از خود برجا بگذارد.

وی اضافه کرد: بسیاری از مشکلات آسیب های اجتماعی در مراحل بعد از طلاق پیش می آید بنابراین می خواهیم به این بخش نیز ورود پیدا کنیم و آموزش دیدن مهارت های بعد از طلاق درباره بازآرایی زندگی والد و فرزند را اجباری کنیم. زوج ها را پس از طلاق به مراکز مشاوره خاص ارجاع می دهیم و چون نمی توانیم افرادی که طلاق می گیرند را پیدا کنیم بنابراین برنامه های خود را در دادسرا اجرا می کنیم.


رئیس مرکز توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: یکی از بیشترین اقشاری که به مراکز مشاوره ما مراجعه می کنند، زوج های مطلقه هستند که سئوالاتی درباره چگونگی زندگی با فرزند، ازدواج مجدد و ازدواج موقت دارند.

عباسی افزود: مراکز مشاوره بهزیستی همواره درباره تمام مشکلات زوج ها از جمله مشکلات پس از وضعیت طلاق، خدمات لازم را ارائه داده اند اما مقرر شده تا مراکز به صورت تخصصی تر وارد این عرصه شوند.

وی ادامه داد: زوج هایی که طلاق می گیرند به علت آسیب های روحی، شاید منطقی عمل نکنند و از روی احساس تصمیم بگیرند؛ احساس تنهایی ممکن است آنان را به سمت انتخاب اشتباه برای ازدواج ببرد یا اینکه ممکن است این افراد نیاز به روان درمانی داشته باشند و این مشاوره ها ضریب خطای آنان در زندگی را کاهش می دهد.

اعتیاد ، طلاق، فساد اخلاقی، حاشیه نشینی و بی بند و باری از آسیب های اجتماعی به شمار می روند که در این میان اعتیاد نقش هم افزایی در بروز دیگر آسیب ها دارد.

تعداد کل طلاق‌های ثبت شده در سال 95 برابر با 39‌هزار و 282 مورد بود که نسبت به سال پیش از آن، بیش از 22‌درصد افزایش داشت. در سال 94 طلاق‌های ثبت شده برابر با 30‌هزار و 575 مورد بود. بیشترین طلاق‌های ثبت شده هم مربوط به شهرستان تهران با 26‌هزار و 381 مورد بود و شهرستان‌های شهریار و ری با 2440 و 2437 مورد در رده‌های بعدی قرار داشتند. بررسی مدت زمان زندگی زوج‌ها هنگام طلاق حاکی از این است که در سال گذشته 11‌درصد از طلاق‌ها در اولین سال زندگی مشترک و 40‌ درصد دیگر حداکثر تا پنج سال پس از آغاز زندگی ثبت شده است.


 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا باید دست‌ها را ۲۰ ثانیه با آب و صابون شست؟
چند پیشنهاد برای دوران قرنطینه خانگی
کرونا قانون برگزاری آزمون در کره جنوبی را تغییر داد+عکس
گزارش فعالیتهای روانشناسان و مشاوران در مبارزه با ویروس کرونا به سخنگوی دولت
مشکل فکر های بسته این است که دهانشان پیوسته باز است...