جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 27 Apr 2018
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ / ۰۹:۳۱
کد مطلب: 43986
۱
اعتماد به نفس دلیل اصلی موفقیت افراد

راه‌های کسب موفقیت در برابر مشکلات از نگاه دکتر افروز

راه‌های کسب موفقیت در برابر مشکلات از نگاه دکتر افروز
میگنا: دکتر غلامعلی افروز استاد تمام دانشگاه تهران و روانشناس اظهار کرد: زمانی که افراد مشکلات را بزرگ و خود را کوچک و حقیر ببینند، مسائل مختلفی از جمله کاهش ظرفیت روانی آنها بوجود می‌آید و این افراد خیلی زود احساس ناکامی در زندگی می‌کنند.

افروز با بیان اینکه افرادی که قدرت تفکر خلاقی دارند می‌توانند مسائل را از راه‌های مختلف حل کنند، تاکید کرد: افراد ناکام معمولا خیلی زود در خصوص مسائل و مشکلات به بن بست می‌رسند ولی افراد مثبت اندیش و خیر و متوکل با گذشت و ایثارگری دیرتر از دیگران در برابر مشکلات کم می‌آورند.

وی اظهار کرد: در زندگی امروزی تلاش‌مداری یک اصل است و افرادی که به دنبال نتیجه یا کسب نمره بیست هستند سریع‌تر از بقیه خسته می‌شوند و انسان‌هایی که همیشه تلاش می‌کنند و توکل شان به خداوند متعال است در زندگی کمتر دچار مشکل می‌شوند و در صورت بروز مشکل به راحتی و با آرامش به حل مسئله می‌پردازند.

افروز گفت: برای افزایش اعتماد به نفس، افراد باید به نقاط مثبت و قوت خود فکر کنند و به تلاش خود بها دهند و به نتیجه فکر نکنند.

وی یادآور شد: افراد موفق تصمیم کوچک می‌گیرند و بزرگ و موثرعمل می‌کنند و اعتماد به نفس بالای انها دلیل موفقیت شان در کارها و اهداف بلند است.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما

بیماری اسکیزوفرنی چه تاثیری بر همسران مبتلایان دارد؟
دوست دارید اتاقتان منظم باشد؟ شاید بیمار هستید!
۱۳ رفتاری که هرگز در افراد با اعتمادبه‌نفس نمی‌بینید
لذتی به نام روانشناس و مشاور بودن
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.