شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ - 23 Mar 2019
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ / ۰۹:۳۱
کد مطلب: 43986
۲
اعتماد به نفس دلیل اصلی موفقیت افراد

راه‌های کسب موفقیت در برابر مشکلات از نگاه دکتر افروز

راه‌های کسب موفقیت در برابر مشکلات از نگاه دکتر افروز
میگنا: دکتر غلامعلی افروز استاد تمام دانشگاه تهران و روانشناس اظهار کرد: زمانی که افراد مشکلات را بزرگ و خود را کوچک و حقیر ببینند، مسائل مختلفی از جمله کاهش ظرفیت روانی آنها بوجود می‌آید و این افراد خیلی زود احساس ناکامی در زندگی می‌کنند.

افروز با بیان اینکه افرادی که قدرت تفکر خلاقی دارند می‌توانند مسائل را از راه‌های مختلف حل کنند، تاکید کرد: افراد ناکام معمولا خیلی زود در خصوص مسائل و مشکلات به بن بست می‌رسند ولی افراد مثبت اندیش و خیر و متوکل با گذشت و ایثارگری دیرتر از دیگران در برابر مشکلات کم می‌آورند.

وی اظهار کرد: در زندگی امروزی تلاش‌مداری یک اصل است و افرادی که به دنبال نتیجه یا کسب نمره بیست هستند سریع‌تر از بقیه خسته می‌شوند و انسان‌هایی که همیشه تلاش می‌کنند و توکل شان به خداوند متعال است در زندگی کمتر دچار مشکل می‌شوند و در صورت بروز مشکل به راحتی و با آرامش به حل مسئله می‌پردازند.

افروز گفت: برای افزایش اعتماد به نفس، افراد باید به نقاط مثبت و قوت خود فکر کنند و به تلاش خود بها دهند و به نتیجه فکر نکنند.

وی یادآور شد: افراد موفق تصمیم کوچک می‌گیرند و بزرگ و موثرعمل می‌کنند و اعتماد به نفس بالای انها دلیل موفقیت شان در کارها و اهداف بلند است.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کایروپراکتیک، درمان بدون دارو و جراحی!
فنلاند؛ شادترین کشور جهان نام گرفت
در دید و بازدید‌های نوروزی، کنجکاوی ممنوع!
ریشه رفتار های پرخطر در چهارشنبه سوری
زندگی آنقدر ابدی نیست که هر روز بتوان مهربان بودن را به فردا موکول کرد