جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - 19 Jul 2019
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ / ۰۰:۳۲
کد مطلب: 44205
۰
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی:

نقش روانشناسان در مهار آسیب‌های اجتماعی ضرورتی انکارناپذیر است

نقش روانشناسان در مهار آسیب‌های اجتماعی ضرورتی انکارناپذیر است
میگنا: علی عرب‌نژاد مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت روز روانشناس‌ در بیرجند، اظهار کرد: نقش روانشناسان در مهار آسیب های اجتماعی، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
 
وی افزود: آسیب های اجتماعی موضوع مهم جهان و جامعه امروز ایران است و به کارگیری روانشناسان، یک ضرورت انکارناپذیر در مهار و همچنین پیشگیری از این آسیب ها خواهد بود.
 
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی تصریح کرد: توجه به روانشناسان یکی از اولویت های مهم سیاسی، علمی و اجتماعی کشور به حساب می آید.
 
عرب‌ نژاد جامعه امروزی را جامعه غمگینی دانست و ابراز کرد: غمگین بودن جامعه، ضرورت زحمات و فعالیت روانشناسان را زیاد می کند.
 
وی با اشاره به این که روانشناسان قدر کار خودشان رابدانند، اظهار کرد: دلیل این مهم آن است که روانشناسان لحظات و روزهای خوبی را به خانواده‌ها هدیه می‌دهند.
 
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به این که روانشناسان بایستی علم روانشناسی را باور کنند، گفت: باید روانشناسان به این نتیجه برسند که توانمند هستند و می توانند توانمندی نیز ایجاد کنند.یک روانشناس باید خود را باور کند، خیلی از روانشناسان هستند که خود را به عنوان روانشناس باور ندارند .

عرب‌نژاد با تاکید بر این که روانشناسان بایستی التیام‌بخش زحمات افراد در جامعه باشند، ابراز کرد: باید به روزی برسیم که بتوانیم موجبات حداکثری شادی را در سطح جامعه فراهم کنیم.
 
در ادامه دکتر احمدی شادمهری معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی به خدمات مراکز مشاوره روانشناختی اشاره و خاطر نشان کرد: در استان،مراکز روانشناسی حضوری،غیر حضوری و ۱۴۸۰ فعالیت می کند که طی سال گذشته 12 هزار نفر از خدمات مشاوره روانشناختی و ۳۰هزار نفر از خدمات مشاوره ۱۴۸۰ بهره مند شده اند.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

«ده باور غلط عامل اصلی نابهنجاری‌های روانی» از دیدگاه آلبرت الیس
نپذیرفتن شخصیت فردی، عامل تنش های رفتاری در افراد
تصاویر/ مراسم افتتاحیه دوره آموزشی توجیهی مجریان طرح نماد
راه اندازی سامانه پایش مشارکت علمی ایرانیان در جهان
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم