دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 1 Jun 2020
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ / ۰۹:۴۶
کد مطلب: 44416
۱

خانواده‌ها نظارتی بر تلفن همراه فرزندان خود ندارند

خانواده‌ها نظارتی بر تلفن همراه فرزندان خود ندارند
میگنا: خدیجه سرخوش مدرس دانشگاه و مشاور خانواده با اشاره به فقر آموزش‌های لازم برای خانواده‌ها برای مراقبت از فرزندان خود، اظهار کرد:  خانواده‌ها که متأسفانه بسیاری از آنها تحصیل‌کرده هم هستند تنها به دنبال مدرک و مسائل آموزشی فرزندان خود هستند و در آموزش مهارت‌های زندگی و مراقبت از آنها اهمال می‌کنند.

وی افزود: خانواده‌ها نظارتی بر تلفن  همراه فرزندان خود ندارند و به عقیده من همراه داشتن تلفن همراه پیش از 15 سالگی برای کودکان بسیار زیان‌آور است؛ در بسیاری از کشورها قوانینی برای محدودیت حضور کودکان در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد اما دانش‌‌آموزان ما در سن پایین تلفن همراه دارند.

این مشاور خانواده اضافه کرد: خانواده‌ها باید بستر مراقبت از کودکان باشند و با مدرسه فرزند خود ارتباط قوی‌تری برقرار کنند در حالی که اکنون پس از ثبت‌نام دانش‌آموز خود، همه چیز را بر دوش مدرسه می‌گذارند، در مدرسه هم تنها مسائل آموزشی مهم است و مدارس ما به جای اینکه زندگی کردن را به کودکان یاد دهند تنها بر آموزش مفاهیم شناختی متمرکز شده‌اند. 

سرخوش خاطرنشان کرد: والدین باید نسبت به مراقبت از فرزندان خود حساس باشند، نسبت به حالات روانی فرزندان خود دقیق باشند و با فرزندان خود آنقدر راحت باشند که لازم نباشد کودک چیزی را پنهان کند زیرا والدینی که اهل سرزنش اشتباهات فرزندان خود هستند فضای ترس را در روابط ایجاد می‌کنند. 

وی ادامه داد: ایجاد تفریحات سالم برای فرزندان، مراقبت از نحوه گذراندن اوقات فراغت و بازی‌هایی که انجام می‌دهند از دیگر اموری است که خانواده‌ها باید به آن توجه کنند. 

مشاور خانواده ادامه داد: آموزش خانواده‌ها برای مراقبت از کودکان اتفاقی است که در کشور ما نمی‌افتد و معلمانی هم که برای ارتباط با دانش‌آموزان آموزش دیده‌اند عملاً چیزی از ارتباط دقیق و آموزش مراقبت از دانش‌آموزان نمی‌دانند و عملاً پرورش در مدارس تعطیل شده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چگونه قافله عمر نوجوان به دود آغشته می‌شود؟
تأثير ارتباط كلامى بر زندگی مشترک
چرا فرسودگی شغلی میان بهترین کارمندان رایج است؟
جایگاه بازی درمانی در مشکلات روان‌شناختی کودکان
چطور برای درس خوندن برنامه‌ریزی کنیم؟
از واکاوی علت گرایش به خالکوبی تا «عقده آدونیس»
داستان رومینا و قتل در خانه‌ پدری
ساختار مغزی در افراد اسکیزوفرن با هوش بالا
افراد با تیپ شخصیتی نوع D  و آسیب های روانی کرونا
جزئیات قتل دختر ۱۴ ساله تالشی توسط پدر سنگدل
با این ۳ نکته دانش‌آموزان بدقلق را به درس‌خواندن تشویق کنیم
شخصیت زنان از دیدگاه شینودا بولن
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند ، هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.