سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - 25 Sep 2018
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ / ۲۱:۵۸
کد مطلب: 44462
۱

افزایش سرطان های مرتبط با سبک زندگی در طول دهه گذشته

افزایش سرطان های مرتبط با سبک زندگی در طول دهه گذشته
میگنا: دکتر «کریستینا فیتزماریک»، سرپرست تیم تحقیق از موسسه ارزیابی سلامت واشنگتن، در این باره می گوید: «اقدامات پیشگیرانه اساسی نظیر کنترل مصرف دخانیات، اصلاح رژیم غذایی، و کمپین های گسترده تر تشویق به سلامت باید در واکنش به این نرخ افزایش ناشی از سرطان های مرتبط با تغییر در سبک زندگی انجام شود.»

این مطالعه مربوط به بررسی داده های ۲۹ گروه سرطان از جمله سرطان های ریه، سینه، پروستات، پوست، کلورکتال، لوزالمعده، معده، کبد، و سایر گروه های سرطانی از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۶ بوده که ۱۹۵ کشور را شامل می شود.

یافته ها نشان می دهد درحالیکه سرطان های مرتبط با سبک زندگی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ با افزایش جهانی همراه بودند، اما چندین سرطان ناشی از علل عفونت نظیر سرطان های دهانه رحم و معده، در طول مدت زمان مشابه کاهش یافته اند.

به گفته محققان، حصول اطمینان از دسترسی جهانی به مراقبت های بهداشتی و سلامت، پیش نیاز ضروری برای تشخیص زودهنگام و درمان سرطان است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

توصیه‌هایی برای داشتن روابط دوستانه بهتر
دبستان‌های کشور شکوفه باران شد
ساعات کار کارمندان تهران شناور شد
پیام‌های اخلاقی و تربیتی عاشورا
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی