سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ - 26 Mar 2019
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۴:۱۲
کد مطلب: 44495
۱

مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد تمدید شد

میگنا: حسین توکلی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 97 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که تاکنون انتخاب رشته نکرده اند و با توجه به اطلاعیه این سازمان درباره برخی دیگر از اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی علاوه بر اصلاحات مندرج در اطلاعیه سازمان در روز یکشنبه (13 خرداد) ، مهلت انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 97 دانشگاه ها و موسسات اموزش عالی تا ساعت 24 روز سه شنبه (22 خرداد) تمدید شد.

وی همچنین از افراد واجد شرایط که تاکنون موفق به انتخاب رشته نشده اند خواست با مراجعه به نشانی سازمان سنجش و آموزش کشور و با مطالعه دقیق اطلاعیه ای که از عصر امروز روی سایت این سازمان قرار می گیرد، نسبت به انتخاب کدرشته محل های مورد نظر رشته اقدام کنند.

در ضمن داوطلبانی نیز که انتخاب رشته کرده اند، می توانند با توجه به اطلاعیه جدید فرم انتخاب رشته خود را ویرایش کنند. مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در مورد افرادی که موفق به انتخاب رشته شده اند نیز توضیح داد: تا ساعت 12 امروز تعداد 210 هزار و 124 داوطلب انتخاب رشته کرده اند.

گفتني است از مجموع 575 هزار و 6 نفر داوطلب حاضر در جلسه آزمون تعداد 573 هزار و 949 نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند و فقط یکهزار و 57 نفر مجاز به انتخاب رشته نبوده اند. هر داوطلب مجاز به انتخاب رشته می تواند نسبت به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل تحصیلی از کد رشته امتحانی مجاز یا کد رشته های امتحانی مجاز اقدام و کد رشته محل های انتخابی را به ترتیب اولویت ابتدا در دفترچه پیش نویس انتخاب رشته ثبت و سپس ثبت نهایی کنند.

همچنین پذیرفته شدگان در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی نیز با مراجعه به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org انتخاب رشته کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آیا هواپیمای در حال پرواز از فضا دیده می‌شود؟ +عکس
تست گودیناف؛ میزان هوش کودک خود را بسنجید
معرفی رشته علوم سیاسی
چرا نگرش های منفی اغلب بر نگرش مثبت پیروز است ؟
با ترس هات روبرو شو! آدم ها رو ببخش! یک راه حل جدید بساز! هدف هات رو مشخص کن! آدم هایی که ازت متنفر هستند رو فراموش کن! ذهنت رو آزاد کن!