چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - 12 Dec 2018
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۳ تير ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۹
کد مطلب: 44620
۰
۱

شیوع افسردگی و افکار خودکشی بین دانش آموزان

شیوع افسردگی و افکار خودکشی بین دانش آموزان
میگنا: به گزارش ایندیپندنت، محققان بریتانیایی اظهار کردند: اپیدمی اضطراب، افسردگی و افکار خودکشی در بین نوجوانان شیوع یافته است و تقریبا در سال گذشته از هر پنج  معلم، چهار  معلم، با یک مشکل روحی و روانی در کودکان و نوجوانان روبه‌رو شده‌اند.

از شایع‌ترین این مشکلات اضطراب است و دو سوم از تعداد ۳۰۰ معلم در این تحقیق در سال گذشته این مشکل را در دانش‌آموزان گزارش داده‌اند.

تعداد زیادی از معلمان نیز  با دانش‌آموزان مبتلا به افسردگی، بی‌‎اشتهایی، خودآزاری و یا اعتیاد روبرو بودند.

با این حال بسیاری از معلمان  مدارس ابتدایی، متوسطه و کالج‌ها در سراسر انگلستان اظهار کردند که دانش‌آموزان زیادی از خدمات بهداشت کودکان و نوجوانان  استفاده می‌کنند.

بیش از یک سوم شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند: از اینکه جوانان منتظر دریافت درمان به خود آزار برسانند نگران هستند، چون کمتر از نیمی از دانش‌آموزان قادر به دسترسی به مراقبت برای بهبود بوده و تنها ۱۹ درصد از آنها درمان می‌شوند. حدود ۲۲ درصد از دانش‌آموزان نیز حداقل به مدت پنج ماه برای درمان منتظر می‌مانند.

این نتایج توسط نیشارا کراس مدیر اجرایی و مشاور روانشناسی بالینی در کنفرانس متخصصان آموزش و پرورش لندن اعلام شد تا مسئولان از تعداد دانش‌آموزانی که در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های روانی هستند مطلع شوند.

۴۰ درصد معلمان معتقدند که نیاز به مراقبت‌های روحی طی سال‌های گذشته افزایش یافته است و در این میان بعضی از محققان معتقدند علت این اپیدمی مشکلات خانوادگی و برخی  دیگر معتقدند آزمون‌های پراسترس مدارس موجب ایجاد چنین مشکلاتی شده است.

مدارس در مواجه با مسائل بهداشت روانی در دانش‌آموزان با چالش‌های بزرگی مواجه هستند و معلمان در خط مقدم قرار دارند و شاهد تاثیرات ویرانگر فشارها مانند اضطراب امتحان و مشکلات خانوادگی هستند.‌ عواقب این مشکلات جدی بوده و نیازمند کمک مدارس در پیشگیری، مداخله زودهنگام و خدمات تخصصی است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
چرا در تیتر به این نکته مهم اشاره نشده که این خبر مربوط به جامعه انگلستانه نه ایران؟!
تست/ از نظر دیگران شما چگونه آدمی هستید؟!
از دوره‌های 7 ساله تکاملِ ذهن و شخصیت انسان در طول‌عمر، چه می‌دانید؟
پایان رابطه عاطفی؛ سوالاتی که باید از خودتان بپرسید
از «علم بهتر است یا ثروت» تا «علم بهتر است با ثروت»
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن