يکشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۷ - 15 Jul 2018
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۳ تير ۱۳۹۷ / ۱۵:۴۳
کد مطلب: 44621
۱

احساسات اسب ها و انسان ها نزدیک به هم است!

احساسات اسب ها و انسان ها نزدیک به هم است!
اما احساسات زیاد اسب ها را چگونه می توان تشخیص داد و اساسا چرا می گوییم اسب ها احساساتی هستند؟ گروهی از پژوهشگران با به‌ کار گرفتن تکنیکی که از آن برای ارزیابی رشد روانی کودکان استفاده می‌شود در این تحقیق استفاده کرده و تصاویری از چهره‌های شاد و غمگین را به اسب‌ها نشان دادند.

اسب ها از دیرباز برای انسان ها بسیار محبوب بودند. در این میان احساسات اسب ها نیز برای انسان ها حائز اهمیت است. جالب است بدانید پژوهشگران برای دستیابی به نتایج خود، شرایطی را ایجاد کردند که اسب‌ها همزمان با تماشای تصاویر صداهایی ضبط شده را که برخی از آنها درحال ستایش کردن و برخی دیگر درحال سرزنش کردن بودند را می شنیدند. در برخی موارد صداها با تصاویری که نمایش داده می‌شدند همخوانی داشتند و در برخی موارد همخوانی وجود نداشت.

اما این سیستم پیچیده برای بررسی احساسات چه نتایجی داشت؟ این بررسی احساسات نشان داد اسب‌ها زمانی که تصویر و صدا با یکدیگر همخوانی داشتند، دو برابر سریعتر از زمانی که تصویر و صدا همخوانی داشتند واکنش نشان می‌دادند.

اگر هنوز قانع نشده اید که احساسات اسب ها بسیار جالب توجه است، بد نیست بدانید که محققان ساسکس در سال ۲۰۱۵ واژه‌ نامه‌ای از حالات بیان صورت اسب‌ها تدوین کردند. به گفته این محققان اسب‌ها از طیفی غمی از حالت‌های چهره برخوردارند که بسیاری از آنها شبیه به حالت‌های صورت در انسان است. محققان همچنین سال گذشته دریافتند اسب‌ها از توانایی خواندن زبان بدن انسان نیز برخوردارند، حتی اگر فردی که در برابرشان قرار گرفته را نشناسند.

نظر شما چیست؟ آیا اسب ها واقعا با انسان ها احساسات مشترک دارند؟

 
مرجع : کالاسودا
نام شما

آدرس ايميل شما

ارتباط مناسب پدر با دختر احتمال بزهکاری را در نوجوانی کاهش می دهد
۵ هزار مرد پارسال از زنانشان کتک خوردند!
پنالتی زیر انتگرال
معرفي مراکز روان شناسي و مشاوره داراي مجوز فعاليت در تهران+تلفن و آدرس
تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .