چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 20 Mar 2019
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ / ۱۴:۲۹
کد مطلب: 44738
۰

ارتقای بهداشت روانی خانواده‌ها نیازمند حمایت از رشته روان‌شناسی

ارتقای بهداشت روانی خانواده‌ها نیازمند حمایت از رشته روان‌شناسی
به گزارش آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند به عنوان نخستین و بزرگترین مجتمع آموزش عالی زرند از شهریور سال 69 فعالیت علمی و آموزشی خود را با راه‌اندازی رشته روان‌شناسی عمومی در مقطع کارشناسی آغاز کرد تا پس از 27 سال فعالیت تأثیر بسزایی در عرصه تربیت نیروی متخصص این حوزه داشته باشد.

گروه روان‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی زرند در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با حضور ۹ نفر عضو هیأت علمی تمام‌وقت با درجه دکتری باسابقه‌ترین دانشگاه استان کرمان در تربیت دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در این رشته است.

حمید ملایی زرندی مدیرگروه رشته روان‌شناسی عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند با معرفی این رشته برای علاقه‌مندان اظهار کرد: «روان‌شناسی در درک ذهن و رفتار انسان کمک خواهد کرد. شاید در شغل شما ظاهرا به دانستن روان‌شناسی نیازی نباشد، اما دانستن روابط میان فرد، ارتباطات و رفتار انسان نقش مهمی در موقعیت کاری‌ خواهد داشت. روان‌شناسی به‌ معنای مطالعه‌ افراد، رفتار، اعمال، افکار، تعاملات و واکنش‌های آنها است.»


مدیرگروه رشته روان‌شناسی عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند افزود: «امروزه‌ روان‌شناسی‌ با همه‌ جنبه‌های‌ زندگی‌ ما ارتباط‌ دارد و هر اندازه‌ که‌ جامعه‌ پیچیده‌تر شود، روان‌شناسی‌ نیز نقش‌ مهمتری‌ در حل‌ مسائل‌ آدمی‌
بر عهده‌ می‌گیرد. این‌ به‌ معنای‌ فرصت‌های‌ شغلی‌ متنوع‌ و گسترده‌ برای‌ فارغ‌التحصیلان‌ این رشته‌ است‌. به‌ گفته‌ کارشناسان‌، آینده‌ روان‌شناسی‌ در کشور ما روشن‌ و امیدبخش‌ است‌ و فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ باید آینده‌ خود را روشن ببینند.»


وی تصریح کرد: «کشور ما یکی‌ از کشورهای‌ در حال‌ توسعه‌ است‌ و بدون‌ بهره‌گیری‌ از شاخه‌های‌ مختلف‌ روان‌شناسی‌ نمی‌تواند توسعه‌ همه‌جانبه‌ داشته‌ باشد. از سوی‌ دیگر ایران، کشور جوانی‌ است‌ و امروزه‌ یکی‌ از دغدغه‌های‌ خانواده‌ها، حفظ‌ بهداشت‌ روانی‌ و بالا بردن‌ سطح‌ دانش‌ فرزندانشان‌ است که‌ این‌ دو مهم‌ نیز با کمک شاخه‌های‌ مختلف‌ روان‌شناسی‌ از جمله‌ روان‌شناسی‌ رشد و روان‌شناسی‌ تربیتی‌ امکان‌پذیر است‌.»


عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: «البته‌ اکنون فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ بیشتر‌ جذب‌ آموزش‌ و پرورش‌ می‌شوند یا در شرکت‌ها و سازمان‌ها به‌ عنوان‌ کارشناس‌ روان‌شناسی‌ فعالیت‌ می‌کنند و عده‌ای‌ نیز به‌ عنوان‌ دستیار متخصص‌ روان‌شناسی بالینی‌ یا روان‌پزشک‌ مشغول‌ به‌ کار هستند.»
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

در دید و بازدید‌های نوروزی، کنجکاوی ممنوع!
ریشه رفتار های پرخطر در چهارشنبه سوری
اهم برنامه هاي دكتر محمد حاتمي در سازمان نظام روان شناسي و مشاوره
این غذاها باعث کاهش استرس می‌شود
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی