دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - 20 Aug 2018
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ / ۰۰:۲۸
کد مطلب: 44986
۱

نگاهی به تفاوت‌های رفتاری و علایق دختر و پسر

نگاهی به تفاوت‌های رفتاری و علایق دختر و پسر
میگنا: فاطمه حسینی فر، می گوید: تفاوت های ظاهری بین دختران پسران دارای ابعاد مختلفی مانند بعد عاطفی زبان و گفتار، علایق و گرایش ها ونحوه تکامل مغز است.

وی با اشاره به تفاوت های عاطفی دختران و پسران، افزود: دختران تغییرات عاطفی دیگران را سریع تر درک می کنند و با توجه به احساس وعواطف خود با دیگران ارتباط بر قرارکرده و مراقبت کننده خوبی برای کودکان و بزرگسالان هستند.  ارتباط دختران عاطفه مدار است اما ارتباط عاطفی پسران فعالیت مدار است.

حسینی فر با بیان اینکه گفتگو ابزاری است که افراد به شکل های مختلفی از آن استفاده می کنند، تصریح کرد: پسران از گفتگو و زبان بیشتر برای انتقال پیام و دختران از گفتگو برای برقرارکردن ارتباط عاطفی استفاده می کنند.
وی با بیان اینکه زبان مهم ترین ابزار برای انتقال عواطف است، اظهار کرد: پسران زمانی که گفتگو می کنند دوست دارند مشکلی را حل کنند اما دختران زمانی که صحبت می کنند دوست دارند که شنیده شوند.

این کارشناس ارشد روان شناسی تربیتی درمورد علایق وگرایش ها در دختران و پسران، بیان کرد: دختران به مسایل دینی و مذهبی علاقه بسیاری دارند و حس همکاری در آن بیشتر است.

حسینی فر با اشاره به اینکه پسران به مسایل سیاسی و نظری علاقه دارند، افزود: در دختران هر دو نیم کره چپ و راست با یکدیگر رشد کرده اما در پسران نیم کره راست سریع تر رشد می کند. تفکر ریاضی در پسران بیشتر نمود پیدا می کند و قدرت هدف گیری آنان مانند تیراندازی و دارت بهتر از دختران است. در مجموع پسران قدرت عینی قوی تر و دختران قدرت ذهنی بیشتری دارند.
 
مرجع : خبرگزاری ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما

دكتر طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد شد
مردم فراموش نمی کنند
مشکلات مردانه ای که باید به پزشک گفته شود
چرا مردان کمتر از زنان به پزشک مراجعه می‌کنند؟
زندگی آنقدر ابدی نیست که هر روز بتوان مهربان بودن را به فردا موکول کرد