جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - 19 Jul 2019
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۱
کد مطلب: 45356
۱

کودکان در ایام محرم باید با اخلاق دینی آشنا شوند

کودکان در ایام محرم باید با اخلاق دینی آشنا شوند
سهیل رضایی درباره آداب آموزش حقایق محرم به کودکان، گفت: والدین باید توجه داشته باشند به‌جای آموزش احکام دینی به کودکان به‌خصوص کودکان زیر 7 سال، باید اخلاق دینی را به آن‌ها بیاموزند. برای مثال ضرورتی ندارد کودکان در خصوص نحوه شهادت، عاملان واقعه و ... حقایق را بدانند، اما باید به خاطر داشت کودکان نیاز دارند که در خصوص اخلاق‌مداری، پایداری، انصاف، عدالت و ... امام حسین (ع) آگاهی کافی داشته باشند.

این پژوهشگر و مدرس روانشناسی افزود: ما باید به کودکان بیاموزیم که امام حسین (ع) برای حفظ ارزش‌ها و باورهای اسلام از جان و خانواده خود گذشت و در این راه، عدالت را نیز رعایت کرد. برای مثال باید به کودکان بیاموزیم که امام حسین (ع) تنها برای پیروزی نبرد نکرد؛ زیرا برای ایشان بیش از پیروزی رسیدن به هدف دارای اهمیت بود.

وی تصریح کرد: والدین باید برای آموزش کودکان مطالعه کافی داشته باشند و از منابع دارای معتبر آموزش‌ها را ارائه کنند؛ زیرا اطلاعات غلط موجب سردرگمی آن‌ها می‌شود.

رضایی با تأکید براینکه کودکان برای آموزش‌های دینی نیازمند آشنایی با واقعه عاشورا هستند، خاطرنشان کرد: باید به کودکان بیاموزیم که امام حسین (ع) برای حفظ ارزش‌ها و باورها با وجود ایجاد شرایط سخت، آزاداندیش بود و مانع از آزاداندیشی نشد، به‌گونه‌ای که شب واقعه عاشورا براینکه کسی برخلاف میل باطنی وارد میدان جنگ نشود، چراغ‌ها را خاموش کرد تا به‌راحتی از میدان خارج شوند؛ ضروری است کودکان در این خصوص اطلاعات کافی داشته باشند.
مرجع : خبرگزاری آنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

«ده باور غلط عامل اصلی نابهنجاری‌های روانی» از دیدگاه آلبرت الیس
نپذیرفتن شخصیت فردی، عامل تنش های رفتاری در افراد
تصاویر/ مراسم افتتاحیه دوره آموزشی توجیهی مجریان طرح نماد
راه اندازی سامانه پایش مشارکت علمی ایرانیان در جهان
زندگی آنقدر ابدی نیست که هر روز بتوان مهربان بودن را به فردا موکول کرد