جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - 14 Dec 2018
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ / ۰۶:۲۰
کد مطلب: 45430
۱

حدود 7 درصد جمعیت دنیا اختلالات خواب دارند

حدود 7 درصد جمعیت دنیا اختلالات خواب دارند
میگنا: مسعود طهماسیان روز یکشنبه در نشست خبری پنجمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز افزود: همچنین یک سوم مردم دنیا بی خوابی را در طول زندگی خود تجربه می کنند.

وی اظهار داشت: اختلالات خواب باعث بیماری های روانپزشکی از جمله افسردگی می شود و در واقع بی خوابی تغییراتی در مغز ایجاد می کند که باید به موقع تشخیص و درمان شود.

طهماسیان با بیان اینکه چاقی از مهمترین عوامل بروز اختلالات خواب است، اضافه کرد: چاقی سبب می شود اکسیژن رسانی به مغز در حین خواب مختل شود و در نفس کشیدن وقفه می افتد که ممکن است خطرناک باشد.

وی، دیابت و مشکلات قلبی عروقی را نیز از عوامل بروز اختلالات خواب دانست و گفت: خوروپف یکی از اختلالات خواب است که پنج برابر خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش می دهد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: در حال حاضر ایران مسئول گروه بررسی و پیشگیری از اختلالات خواب با عضویت 12 کشور از جمله آلمان، دانمارک، استرالیا و انگلیس است که تحقیقات مختلف علمی درباره اختلالات خواب و نحوه درمان آن را انجام می دهد.

بیماری های روان پزشکی مانند اختلالات خواب با توجه به دستگاه هایی که در کشور وجود دارد باید درست تشخیص داده شود زیرا عدم تشخیص درست باعث افزایش مصرف داروهای غیرضروری و افسردگی شدید می شود.

به گفته وی، نقشه برداری مغز که تکنیک جدیدی در حوزه پزشکی است و درحال تحقیقات و پژوهش روی آن هستیم، در آینده ای نیز می تواند به درمان اختلالات خواب کمک بزرگی کند.


پنجمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران از هفتم تا نهم مهرماه با حضور جمعی از صاحب نظران داخلی و خارجی این حوزه در مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
مرجع : خبرگزاری ایرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

دانش‌آموز متأهل از مدرسه اخراج نمی‌شود
فریب در ازدواج چیست؟
تست/ از نظر دیگران شما چگونه آدمی هستید؟!
از دوره‌های 7 ساله تکاملِ ذهن و شخصیت انسان در طول‌عمر، چه می‌دانید؟
کلمات بیش از آنچه که شما تصور می کنید تاثیر گذارند. همیشه پیش از صحبت کردن فکر کنید.