سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - 24 Sep 2019
تاریخ انتشار :
شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ / ۱۶:۳۴
کد مطلب: 45465
۰

ابتلای ۳۰ درصد از مردم کشور به مشکلات اختلالات خواب

ابتلای ۳۰ درصد از مردم کشور به مشکلات اختلالات خواب
میگنا: مسعود طهماسیان افزود: نقشه برداری مغز یک علم بین رشته‌ای است که این همایش با حضور استادان رشته‌های مختلف از جمله مهندسی برق، مهندسی پزشکی، بخش‌های علوم اعصاب، روان پزشکی، جراحی مغز و اعصاب و حتی روان شناسان برگزار شد.
 
دبیر علمی پنجمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران گفت: هدف از برگزاری این همایش آشنایی با تغییرات ساختاری و عملکردی مغز به طور مثال در بیماری‌های روان پزشکی و نورولوژی است، همچنین ساختار‌های نرمال مغز مثل حافظه و هیجان را با یک دید بهتری می‌توانیم درک کنیم.

وی افزود: این همایش برای ۵ بار و سالانه در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می‌شود و حدود ۲۰۰ استاد و دانشجوی برتر و مطرح در این همایش حضور دارند، همچنین حدود ۸ مهمان و استاد دانشگاه از کشور‌های امریکا، انگلستان، المان و استرالیا در این همایش حضور دارند.

طهماسیان با اشاره به تشکیل گروه اختلالات خواب در طرح جهانی، گفت: یکی از فعالیت‌های ما در این مباحث برقراری گروه اختلالات خواب در طرح جهانی است که بیشتر از ۲۰۰ پژوهشکده در سطح جهان عضو آن هستند و ایران رئیس این طرح معرفی شده است.

وی به برخی از مشکلات و بیمار‌ها در زمینه اختلالات خواب اشاره کرد و افزود: حدود ۳۰ درصد از مردم کشورمان دچار مشکلات و بیماری در زمینه اختلالات خواب هستند و ۲۵ درصد از مردم کشورمان به دلیل افزایش چاقی در معرض آپنه خواب هستند.

طهماسیان گفت: این همایش با امتیاز بازآموزی ۱۵ برای رشته‌های مختلف از جمله روانشناسی و مهندسی پزشکی است که به مدت ۳ روز برگزار می‌شود.
وی در پایان تأکید کرد: حدود ۶۰ مقاله مورد بررسی و تأیید قرار گرفت که ۴۰ مقاله به صورت سخنرانی و ۲۰ مقاله به صورت پوستر ارائه می‌شود.
 
 
 
مرجع : خبرگزاري صداوسيما
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مهر؛ بهار تعليم و تربيت
بازگشایی مدارس را تبریک نمی گوییم؛ به هفت دلیل!
افسردگی فصلی بین زنان شایع‌تر است
حجم زیاد کتب درسی؛ عامل استرس دانش‌آموزان
زندگی آنقدر ابدی نیست که هر روز بتوان مهربان بودن را به فردا موکول کرد