يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - 7 Jun 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ / ۰۹:۴۱
کد مطلب: 45503
۰

ذخیره سه رشته محل پزشکی برای داوطلبانی که رتبه بالا دارند

ذخیره سه رشته محل پزشکی برای داوطلبانی که رتبه بالا دارند
امیر رضا شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد درباره اعلام نتایج جدید برای رشته ­­های پزشکی سال ۹۷ این دانشگاه گفت: با توجه به اعلام نتایج آزمون سراسری دانشگاه آزاد در تاریخ ۲۵ شهریور ماه، برخی از داوطلبانی که در رشته‌های گروه پزشکی برای آن‌ها نتیجه اعلام شد در دانشگاه دولتی پذیرفته شدند و ثبت نام نموده اند. در نتیجه بخشی از ظرفیت زیر گروه پزشکی خالی ماند و ما اعلام دیگری امروز چهارشنبه ۱۱ مهر ماه داشتیم تا این باقی مانده ظرفیت زیر گروه پزشکی را کامل کنیم.
 
وی اشاره کرد: این زیر گروه پزشکی شامل سه رشته دکترای حرفه‌ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و علاوه بر آن رشته‌های کارشناسی و کاردانی زیر گروه پزشکی مثل علوم آزمایشگاهی، پرستاری، مامایی و ... است  علاوه بر این رشته ها، رشته دامپزشکی هم در این اعلام نتیجه وجود دارد،  و به دلیل آنکه این رشته‌ها باهم مرتبط هستند و معمولا به این شکل می‌باشد که ممکن است داوطلبان از دامپزشکی به پزشکی جابه جا شوند؛ لذا در رشته‌های زیر مجموعه گروه پزشکی اعلام نتیجه مجددی انجام می‌شود.

 شاهانی اظهار کرد: شیوه اعلام نتیجه به این نحوه می‌باشد که قبولی قبلی را قبولی اصلی تلقی می­ کنیم و آن چیزی که امروز اعلام می‌شود برای بخشی از داوطلبانی است که در دانشگاه آزاداسلامی در گروه پزشکی انتخاب رشته کردند و دارای رتبه‌های بالا بودند. برای این عزیزان حداکثر سه رشته/محل به صورت ذخیره اعلام خواهد شد. یعنی هر داوطلب که با شناسه دانشگاه آزاد اسلامی وارد پروفایل خود می‌شود احتمالاً علاوه بر قبولی اصلی حداکثر سه رشته/ محل دیگر را به عنوان ذخیره مشاهده می‌کند. برای این رشته‌ها ردیف ذخیره مشخص شده است به طور مثال اگر برای داوطلبی رشته علوم پزشکی تهران اعلام شده است ردیف ذخیره آن مشخص شده است.

وی با اشاره به رشته محل ها گفت: لزوماً برای همه این داوطلبان سه ذخیره اعلام نشده به این دلیل که برخی از این داوطلبان همان اولویت اول پذیرفته شده اند و دیگر نیازی به اعلام ذخیره‌های دیگر نمی‌باشد. بیشتر برای افرادی سه ذخیره اعلام شده که در واقع نمرات پایین تری کسب کردند. بنابر این حداکثر سه رشته/ محل در زیر گروه پزشکی و رشته دامپزشکی برایشان اعلام خواهد شد.

جمعه آخرین مهلت ثبت نام در رشته محل ذخیره دانشگاه آزاد
 رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد درباره ثبت نام داوطلبان گفت:داوطلبان پنج شنبه و جمعه ۱۲ و ۱۳ مهر ماه فرصت دارند تا به واحد دانشگاهی مراجعه کرده و با تکمیل فرم شماره ۱۵ آمادگی خود را برای ثبت نام در رشته/ محل ذخیره مورد نظراعلام کنند پس از این دو روز، واحد‌های علوم پزشکی آمار را استخراج می‌کنند و بر مبنای آمار و ظرفیتی که دارند تعداد پذیرفته شده‌ها را در سایت واحد اعلام می‌کنند و از روز شنبه تا دوشنبه ۱۴ لغایت ۱۶ مهر ماه داوطلبان جهت ثبت نام در محلی که قبولی اعلام شده به واحد دانشگاهی مذکور مراجعه کنند.
شاهانی گفت: این سه رشته / محل اعلام شده هر سه ذخیره هستند و به اینگونه نیست که اعلام ذخیره حقی برای داوطلب ایجاد کند ذخیره بدین معنا است که در صورت وجود ظرفیت امکان ثبت نام وجود دارد. یعنی احتمال پذیرش داوطلب در یکی از این سه ذخیره وجود دارد.

وی تصریح کرد: برای گروه غیر پزشکی اعلام جدیدی نخواهیم داشت و داوطلبان پس از مشاهده نتیجه در اسرع وقت به واحد‌هایی که ذخیره اعلام شده مراجعه کنندو نسبت به تکمیل فرم شماره ۱۵ اقدام و رسید لازم را دریافت کنند تا جهت ثبت نام اعلام حضور کرده باشند. پس از مشخص شدن قبولی در سایت واحد‌ها با توجه به تقویم آموزشی سریعتر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
 
 
 
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۲۰ نکته تغذیه‌ای برای دانش‌آموزان در ایام امتحانات
این تله‌ها زندگی شما را خراب می‌کنند
عوامل پنهانی که می‌توانند شما را عصبی کنند
رویکردی برای کنترل اضطراب
احساسات منفی اشتها را افزایش می‌دهند
این پرستار می‌خواهد گمنام بماند
والدینی که کودکشان را از راه به دَر می‌کنند
سه راه عالی برای افزایش عزت نفس
چند توصیه‌ بهداشتی، هزینه و مدارک سنجش سلامت نوآموزان
قتل‌هایی که ریشه در تعصب دارند نه مذهب
بی وفایی و خیانت
چگونه قافله عمر نوجوان به دود آغشته می‌شود؟
زبان هیچ استخوانی ندارد اما آنقدر قوی هست که بتواند قلبی را بشکند. پس مراقب حرف هایتان باشید.