شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 20 Apr 2019
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۰
کد مطلب: 45515
۰

کمک کلاغ‌ها به جمع‌ آوری ته‌سیگارها در فرانسه

کمک کلاغ‌ها به جمع‌ آوری ته‌سیگارها در فرانسه
شش کلاغ که به طور ویژه آموزش دیده‌اند تا ته‌سیگارها و زباله‌های کوچک را از سطح خیابان‌ها جمع آوری کنند، از هفته آینده در کار تمیز کردن پارک «پوسی دو فو» در نزدیکی شهر لیون فرانسه مشارکت خواهند داشت.

به گفتۀ پرورش دهندۀ آنها، در واقع هدف از این کار استفاده از کلاغ‌ها برای تمیز کردن پارک نیست بلکه روشی برای آموزش و جلب توجه بازدیدکنندگان به موضوع بهداشت محیط زیست است.

آموزش دهندۀ آنها برای این کار یک جعبۀ کوچک طراحی کرده است که در قسمتی از آن یک محفظه بزرگ برای انداختن ته‌سیگارها و در طرف دیگر تنقلاتی که مورد علاقۀ کلاغ‌هاست، وجود دارد .

هربار که کلاغ‌ها ته‌سیگاری را به داخل جعبه می‌اندازند، پاداشی دریافت می‌کنند و به این ترتیب انگیزۀ آنها برای تکرار این کار افزایش می‌یابد. گفته می‌شود که کلاغ‌ها خیلی زود روش این بازی را یاد گرفته‌اند.

به گزارش گیزمگ، کلاغ‌ها به طور قطع موجودات باهوشی هستند و استفاده از ابزار مختلف را خیلی زود یاد می‌گیرند به طوریکه برخی دانشمندان معتقدند که هوش آنها حتی با میمون‌ها رقابت می‌کند.


وجود فیلترهای سیگار در خیابان‌ها برای تمام نقاط جهان از جمله شهرهای پرجمعیت یک معضل محسوب می‌شود.
 

کلاغها با جمع آوری فیلترهای سیگار آنها را به درون این دستگاه می‌اندازند. یک دوربین که در حال ضبط این وقایع بوده، تایید می‌کند که جسم حمل شده توسط کلاغ، فیلتر سیگار است.

سپس سیستم غذایی را به عنوان پاداش بر روی سکوی تعبیه شده در این دستگاه قرار داده و با ایجاد یک رابطه مثبت، تلاش این موجود را اینگونه پاسخ می‌دهد.
مرجع : یورونیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وجود تبعیض‌های درمانی میان دختران و پسران آمریکایی
چگونه اکانت اینستاگرام خود را حذف کنیم؟!
دروس امتحانی آزمون مدارس سمپاد اعلام شد + جزییات
چگونه یک پیشنهاد ازدواج را رد کنیم؟
شاید باورتون نشه اما دنیا به کوچک‌ترین خوبی‌های شما نیاز داره، خوب بمونید.