دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - 17 Jun 2019
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ / ۰۸:۲۱
کد مطلب: 45520
۱

یک زن چطور انتقام‌ زنانه می‌گیرد؟

یک زن چطور انتقام‌ زنانه می‌گیرد؟
یک کوه همیشه یک کوه است. یک سیب همیشه یک سیب است. یک دریا همیشه یک دریاست اما یک آدم همیشه یک آدم نیست. گاهی یک آدم هزار نفر است، یک دنیا حرف نگفته، دریا دریا اشک نریخته و تمام سرمایه یک آدم دیگر. نبودن این یک نفر با آن یکی آدم چه ها نمی کند.


ظلم با گفتن «چاق شدی»!
اسم ظالم و ظلم که می آید، خیلی از ما ذهن مان به سمت دیکتاتورهای تاریخ می رود، به نسل کشی ها، به تجاوزها، قتل ها و ... . بیایید این بار راه دوری نروید. هر کدام از ما جایی از زندگی مان ظالم بوده ایم. ظلم به همین سادگی است: چقدر چاق شدی! چرا ازدواج نمی کنی؟ شما بچه نمی خواین، به من اعتماد کن و ... .


مُرده یعنی چه؟
چهار ساله است. مادرش از من خواسته تا به او بگویم فردی که مُرده یعنی چه؟ به او می گویم: «وقتی فردی مُرده، دیگر نمی تواند راه برود، حرف بزند، ببیند، بشنود و ... » اما اگر 40 ساله بود، به او می گفتم که مُرده ها همیشه هم این شکلی نیستند. مثلا همین امروز زنی را دیده ام که مرده بود اما راه می رفت، حرف می زد و تازه شعر هم می گفت ...


الفبای رابطه ها را یاد بگیریم
از او می پرسم: این همه پنهان کاری در رابطه زوجین؟ چرا؟! می گوید: «خانم دکتر گیج بودم.» بیایید الفبای رابطه ها را یاد بگیریم. آدم های ساده زندگی ما، مسئول گیج بودن ها، ندانم کاری ها و به سنگ خوردن های سر ما نیستند. شما در قبال هر فردی که وابسته اش می کنید، مسئولید. دل ها از آن چه می بینید، شکننده تر هستند.


انتقام به شیوه زنانه!
یکی از مراجعه کننده های من، خانمی است میان سال. یک ماه است که حرف نمی زند. با دخترش که صحبت می کنم، از یک بحث خانوادگی می گوید و مشتی که پدرش به دهان مادرش زده. از آن روز به بعد... . انگار زن ها انتقام گرفتن شان هم فرق می کند. فریاد نمی کشند، کتک نمی زنند، نقشه قتل نمی کشند و ... اما سکوت می کنند، بی تفاوت می شوند، نگاهت نمی کنند، شاید موهایشان را کوتاه کنند و جمله من هم «همین طور» را فراموش کنند. چه انتقام سختی.... زن ها زنانه انتقام می گیرند.
مرجع : روزنامه خراسان
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

در مغز یک بیمار روانی دقیقا چه خبر است؟
دخانیات و الکل از علل اصلی سرطان‌های دهان
پروانۀ سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره: چی، چرا، چگونه (1)
همه آنچه درباره کبد چرب باید بدانید
بادها می وزند، عده ای در مقابل آن دیوار می سازند و تعدادی آسیاب به پا می کنند