شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ - 23 Mar 2019
تاریخ انتشار :
جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۸
کد مطلب: 45669
۱

نگاه منفی جامعه به صرع/ازدواج برای افراد سالم هم دشوار است

نگاه منفی جامعه به صرع/ازدواج برای افراد سالم هم دشوار است
میگنا: داریوش نسبی طهرانی در سی و چهارمین همایش صرع ایران، اظهار کرد: امتیاز انجمن صرع ایران این است که همایش‌های عمومی را ابداع کرد و در زمینه برپایی همایش ها بیشترین تعداد اجرای آن را دارد که جزو افتخار ما است؛ این همایش های عمومی در حوزه درمان بسیار موثر است.

باید برای بهبود حال بیماران وارد جامعه شویم چرا که درمان در خود جامعه نهفته است و به کمک آن می‌توان حال بیماران را بهتر کرد؛ جالب است بدانید ٢ هزار نفر در جهان تاثیر استفاده از آنتی بیوتیک‌ها را مورد بررسی قرار دادند؛ نتایج این بررسی مثبت بود چرا که این بررسی‌ها در جامعه و بین مردم رخ داد و به همین دلیل پزشکان معتقد هستند برای بهبود حال بیماران باید وارد جامعه شد.

نسبی طهرانی ادامه داد: نگاه ما به درمان باید متفاوت باشد؛ ازداواج در بیمارن مبتلا به صرع دارای پیچیدگی‌هایی است، اما باید بدانیم موضوع ازدواج تنها در این بیماران پیچیده نیست و برای افراد غیر بیمار هم پیچیدگی دارد، پیچیدگی آن در افراد صرع به این دلیل است که مفهوم درستی در ذهن‌ها نقش نبسته است.

مدیرعامل انجمن صرع ایران، افزود: عمدتا کسانی که بعد از ازدواج دچار مشکلات خانوادگی شدند، بیمار نبوده‌اند و بر عکس کسانی که بیمار هستند در زندگی مشترک مشکلات کمتری دارند و پیوند محکم تری بین زن و شوهر وجود دارد و دیگر بیماری و صرع بین آنها مفهومی ندارد.

نسبی طهرانی گفت: متاسفانه نگاه جامعه به صرع منفی است و پزشکان در معذورات هستند که نمی توانند به درستی مطالب را بیان کنند. بحث ازدواج چه در افراد صرع چه افراد سالم پیچیدگی خاص خود را دارد که نیاز به مشاور دارد و نمی‌توان بیماری را دلیل پیچیدگی آن دانست.
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کایروپراکتیک، درمان بدون دارو و جراحی!
فنلاند؛ شادترین کشور جهان نام گرفت
در دید و بازدید‌های نوروزی، کنجکاوی ممنوع!
ریشه رفتار های پرخطر در چهارشنبه سوری
مانعی برای پرواز آرزوهایت نباش. آسمان همواره پذیرای قاصدک هایی است که امیدهایت را سوار بر آن کرده ای