پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - 22 Nov 2018
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ / ۰۸:۰۰
کد مطلب: 45708
۱

روش جدید تشخیص بیماری اسکیزوفرنی

روش جدید تشخیص بیماری اسکیزوفرنی
میگنا: در حال حاضر، روش دقیق و علمی برای تشخیص بیماری های روانی مگر بر اساس تعدادی پرسشنامه و صحبت با بیمار وجود ندارد. روشی که با انتقادات زیادی روبرو بوده است.

اکنون یک گروه پژوهشی اروپایی بر این باور است که آزمایش خون می تواند به روانپزشکان در تشخیص اینگونه بیماری ها یاری رساند. دانشکده شیمی مهندسی و بیوتکنولوژی دانشگاه کمبریج، سال ها است که در مورد بیماری اسکیزوفرنی تحقیق می کند.

آنها مدعی اند که روش تازه ای برای انجام یک رشته آزمایشهای پزشکی یافته اند که بسیار ارزان تر از روش های گذشته است و اطلاعات بسیار بیشتری را نیز برای تشخیص این بیماری در اختیار پزشکان قرار می دهد.

آنها موفق شدند با تشخیص و تفکیک چند نوع پروتئین در خون بیماران، نوع بیماری روانی آنها را تشخیص دهند. پژوهشگران می گویند با این آزمایش جدید می توان با ضریب اطمینان ۸۳ درصد اسکیزوفرنی و با ضریب اطمینان ۹۰ درصد افسردگی را تشخیص داد.

سابین بان، از جمله پژوهشگران این دانشکده می گوید: «در حال حاضر باور عمومی بر این است که منشاء بیماری های روانی ذهن انسان است. اما ذهن مفهومی بسیار انتزاعی است. حال اگر بیمار درک کند که برخی مشکلات هم از اختلالات خونی ناشی می شوند، آن وقت برای او این بیماری ملموس تر می شود.»

کرستی پس از یازده سال درگیری با اسکیزوفرنی، اخیرا این آزمایش جدید را انجام داده است. و از آن زمان، تحت مداوای مناسب قرار گرفته و اکنون می تواند از عهده امور روزمره خود به تنهایی برآید.
مرجع : يورونيوز
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

زن جوان: از شوهرم که دست بزن داشت و معتاد بود طلاق گرفتم، حالا پشیمانم!
گذری بر نکات مهم تحقیق و پژوهش در مقطع دکتری
تغییر ساختار مغز دانش آموزان دبیرستانی با فوتبال بازی کردن!
اسباب بازی موردعلاقه پدرومادرها برای بچه‌ها چیست؟
موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.