جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸ - 22 Mar 2019
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۸
کد مطلب: 45746
۰
۱

تمام وقت شدن معلمان در سند تحول؛ ۴۴ ساعت تدریس در هفته؟

تمام وقت شدن معلمان در سند تحول؛ ۴۴ ساعت تدریس در هفته؟
مهدی نویدادهم در گفت‌وگو با تسنيم، در پاسخ به این پرسش که آیا طرح معلم تمام وقت مطابق با اهداف سند تحول بنیادین است؟ اظهار کرد: موضوع تمام وقت شدن معلمان در سند تحول بنیادین آمده است و طرحی که هم‌اکنون آموزش‌وپرورش با عنوان "تمام وقت شدن معلمان" مدنظر دارد، می‌تواند گام نخست دستیابی به هدف سند تحول باشد.
وی افزود: یک کارمند اداری در هفته 44 ساعت کار می‌کند.در سند تحول نیز آمده است که یک معلم باید در هفته 44 ساعت در مدرسه حضور داشته باشد.


آیا معلم باید 44 ساعت در هفته تدریس کند؟
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا در سند تحول آمده است معلم باید 44 ساعت در هفته تدریس داشته باشد؟ گفت: خیر، اینگونه نیست اما گفتم که این طرح می‌تواند فاز نخست دستیابی به هدف سند تحول بنیادین باشد.
نویدادهم ادامه داد: تمام وقت شدن معلمان که سند تحول بنیادین به آن اشاره دارد بدین صورت است که معلم 44 ساعت در هفته در مدرسه حضور دارد و 24 ساعت آن را به کلاس درس می‌رود و مابقی ساعات را به کارهای تحقیقی، ارتباط با خانواده‌ها، اقدامات تربیتی و امور مربوط به دانش آموزان می‌پردازد.
 
نقش‌های متعدد برای معلمان
وی مطرح کرد: این استراتژی در سند تعیین شده است. اگر شرایط مالی کشور اقتضا کند و پول 44 ساعت فعالیت در هفته را به معلم بدهیم و او در تمام هفته در مدرسه حضوریابد آن موقع است که اهداف سند تحول بنیادین و مشارکت معلمان در کارهای فوق برنامه معنا دارد همچنین فعالیت‌های مختلف دیگری می‌توان برای معلم پیش‌بینی کرد مثلا در امور تربیتی و پرورشی دانش آموزان مداخله کند، این موضوع در سند تحول بنیادین اشاره شده است و در طرح رتبه بندی نیز آن را لحاظ کرده‌ایم.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: الان چون در شرایطی هستیم که با مشکلات مالی مواجهیم باید این اهداف را مرحله به مرحله جلو ببریم و گام نخست این است که ساعت تدریس معلمان را افزایش بدهیم و به ازای آن پول بیشتری را به آنها پرداخت کنیم تا معلم مجبور نباشد شغل دومی داشته باشد و شغل دوم را در مدرسه حضور یابد.

نویدادهم در پاسخ به این پرسش "رقمی که در طرح تمام وقت شدن به معلمان پرداخت می‌شود آنقدر زیاد نیست که آنها را از شغل دوم بی نیاز کند"، عنوان کرد: باز هم تاحدودی خوب است همه معلمان که شغل دوم ندارند و این طرح می‌تواند برای آنها مفید باشد بنابراین در مجموع این طرح می‌تواند تأثیر مثبت داشته باشد. باید یک دوره گذار را صبوری کنیم تا بتوانیم هوشیارانه آن را طی کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

زاهدی
Iran, Islamic Republic of
ببخشيد اگر ما ميخواستيم 44 ساعت در هفته بریم تو مدرسه با بچه های این دوره زمونه سروکله بزنیم چرا اصلا با این حقوق کم با مدرک فوق لیسانس اومديم آموزش و پرورش استخدام شدیم ، خب مي رفتيم كارمند بانك یا مخابرات و... مي شديمکه 5 برابر حقوق و مزايا داشته باشیم. از اونور شما نمیگین اساتيد دانشگاهها دارن 4برابر معلما حقوق و مزایا ميگيرن ولی بيشتر از 16ساعت در هفته تدريس نمي كنن تازه تابستون و عيد و ميان ترم ها كلي تعطيلات دارن . تسهیلات و وام هاي خوب سفرهاي خارجي و ...همه رو دارن. اشتباه شما اینکه معلم رو کارمند می دونین . ما راضی نیستیم
کایروپراکتیک، درمان بدون دارو و جراحی!
فنلاند؛ شادترین کشور جهان نام گرفت
در دید و بازدید‌های نوروزی، کنجکاوی ممنوع!
ریشه رفتار های پرخطر در چهارشنبه سوری
لبخند بزنید و بگذارید همه بدانند که امروز بسیار قوی تر از دیروزتان هستید!