جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 19 Apr 2019
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۹
کد مطلب: 45964
۱

سایکودرام در دستور کار شهرداری شیراز

سایکودرام در دستور کار شهرداری شیراز
میگنا: ابراهیم گشتاسبی‌راد گفت: روش‌های سنتی نظیر سخنرانی و آموزش کلاسیک تاثیر مورد انتظار را در مباحثی نظیر کنترل خشم و مشکلات روحی و روانی ندارد، لذا شهرداری برای رسیدن به هدف خود در شهر شهروند مدار، سایکودرام را در دستور کار قرار داده است. این برنامه که قالبی از سخنرانی و نمایش است، با 36 اجرا برای حدود 2 هزار مخاطب در فرهنگسراها و مراکز وابسته به شهرداری شیراز اجرایی شده است.

گشتاسبی‌راد گفت: هنردرمانی از دیرباز برای درمان مشکلات و معضلات روحی و روانی در جوامع مختلف کارآیی داشته است؛ این روش از ابزار‌های هنری برای درمان و تسکین اختلالات مختلف روانی افراد استفاده می کند. هنر درمانی، تکنیک‌های روان درمانی را با فرایندهای خلاقانه در هم می‌آمیزد تا سلامت روانی و بهزیستی را بهبود بخشد.


این مقام مسئول خاطرنشان کرد: امروزه سایکودرام به عنوان یکی از شیوه‌های یادگیری شیوه زندگی بهتر برای افرادی است که ناخواسته اسیر عارضه‌های زندگی شده و به سوی شیوه‌های خشونت آمیز و یا غمگین کننده رفته‌اند.

گشتاسبی‌راد اضافه کرد: تئاتردرمانی، نمایشنامه‌ای است که سناریو را خود مراجعه‌کننده با کمک بقیه مراجعان که در گروه نقش تماشاگر را دارند در صحنه بازی می‌کند. وی در خصوص وضعیت سایکودرام در ایران افزود: در حال حاضر در کشور ما پتانسیل مورد نیاز وجود دارد، ولی نبود انگیزه و بستر لازم باعث شده تا امروز در ایران تئاتر درمانی در جایگاه مناسبی نباشد.

معاون فرهنگی شهرداری در ادامه با توجه به اهمیت و ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی و شیوه ‌ های فرزند پروری و ارتقاء سلامت روان افراد جامعه، گفت: این معاونت با همکاری تعدادی از روانشناسان فعال حوزه تربیتی و تعدادی از هنرمندان، اقدام به برگزاری دوره‌های تئاتر درمانی کرده است. گشتاسبی‌راد گفت: این برنامه در فاز اول در فرهنگسراها و مراکز وابسته به شهرداری اجرایی شده است و در فاز بعدی با همکاری آموزش و پرورش در مدارس خصوصا نقاط مدارس واقع در نقاط پرخطر شیراز اجرا خواهد شد.
مرجع : خبرگزاري برنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

دروس امتحانی آزمون مدارس سمپاد اعلام شد + جزییات
چگونه یک پیشنهاد ازدواج را رد کنیم؟
نقش مدرسه در سلامت روان
چرا با بالا رفتن سن، گذر زمان سریع تر می شود
زبان هیچ استخوانی ندارد اما آنقدر قوی هست که بتواند قلبی را بشکند. پس مراقب حرف هایتان باشید.