چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - 22 May 2019
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ / ۰۸:۱۴
کد مطلب: 46058
۱

خانواده بهترین جایگاه برای تأمین نیازهای انسان است

خانواده بهترین جایگاه برای تأمین نیازهای انسان است
میگنا: دكتر طهمورث آقاجانی صبح امروز در همایش تخصصی چشم‌انداز طلاق و بحران‌های عاطفی با رویکرد تحکیم بنیان خانواده که با حضور مسئولان شهرستان و دانشگاه‌های آزاد غرب استان تهران در دانشگاه آزاد ملارد برگزار شد،گفت: خانواده به عنوان مهم‌ترین کانون بشری، عنصر اساسی در تشکیل، پیشرفت و موفقیت یک جامعه و ملت و مناسب‌ترین جایگاه برای تأمین نیازهای انسان و بهترین بستر برای تأمین امنیت و آرامش روانی است. با این حال، در عصر کنونی، نظام خانواده دچار مشکلات و چالش‌هایی شده است که آن را به سستی و تزلزل می‌کشاند.

وی افزود: نهاد مقدّس خانواده، رکن بنیادین اجتماع بشری و محمل فرهنگ‌های گوناگون است و مهم‌ترین عامل تحکیم و ثبات یا تزلزل و فروپاشی نظام خانوادگی، کیفیت روابط سالم اعضای خانواده با یکدیگر و عوامل فردی، فرهنگی، خانوادگی، اقتصادی و حقوقی است.

مدیرگروه روانشناسی دانشگاه آزاد واحدهای غرب استان تهران تصریح کرد: نخستین شـرط داشـتن جـامعه‌ سـالم و پـویا، سـلامت و پـایداری خانـواده اسـت. همه دستاوردهای علمی و هنری بشر در سایه خانواده‌های سالم و امن پدید آمده است.

براساس اين گزارش طاهره میرساردو عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد ملارد، مرتضی قربانی رئیس بهزیستی شهرستان ملارد، سرهنگ سلیمانی جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان و امیرحسین قاسمی دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی از دیگر سخنرانان این همایش بودند.
مرجع : خبرگزاری آنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فرهنگیان می‌توانند تا ۳۵ سال ادامه خدمت دهند
شیوع بلوغ زودرس در دختران 20 برابر پسران است
راهنمای درس خواندن یک هفته قبل از امتحانات!
در جوامع متمدن مراجعه افراد به روان شناس مزیت محسوب می شود
تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .