چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - 19 Jun 2019
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ / ۱۴:۱۲
کد مطلب: 46069
۱

دانش آموز کرمانشاهی نفر اول مسابقه جهانی ریاضی شد

دانش آموز کرمانشاهی نفر اول مسابقه جهانی ریاضی شد
میگنا: «کیانا عبدالهی فر» دانش آموز پاوه‌ای در بیست و سومین دوره مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی «UCMAS» مالزی بر سکوی نخست جهان ایستاد.

این دانش آموز نخبه روز دوشنبه در میان استقبال گرم و پرشور مردم و مسؤولان پاوه وارد این شهر شد و در سرای امام خمینی (ره) مورد تجلیل قرار گرفت. 

کیانا عبدالهی فر در حاشیه این مراسم در در گفت‌وگو با فارس گفت: دانش آموز کلاس ششم ابتدایی هستم که از آبان ماه سال گذشته آموزش محاسبات ذهنی ریاضی یا همان چرتکه‌ای را زیرنظر استاد سردار صدیقی شروع کردم.

وی افزود: امسال برای اولین بار در مسابقات بین المللی UCMAS در کشور مالزی که با حضور بیش از سه هزار دانش آموز از 43 کشور جهان برگزار شد شرکت کردم و موفق به کسب مقام اول شدم.

این دانش آموز پاوه ای تصریح کرد: سطح مسابقات بسیار بالا بود و کشورهای صاحب نامی همچون آمریکا، ژاپن، کره، کانادا، آلمان، انگلستان و اسپانیا شرکت کرده بودند که به لطف خدا و زحمات خودم و حمایت استادم و پدر و مادرم توانستم برای کشورم افتخار کسب کنم.

عبدالهی‌فر اظهار داشت: برای رسیدن به این موفقیت در تابستان روزی 10 تا 12 ساعت مشغول محاسبات ذهنی ریاضی بودم و در ایام مدرسه هم به دلیل اینکه اولویت اولم درس‌هایم هست، روزی پنج تا 6 ساعت در این زمینه کار می کنم.

نماینده حقوقی UCMAS ایران در استان کرمانشاه نیز گفت: در مسابقات بین المللی امسال مالزی از استان کرمانشاه فقط خانم کیانا عبدالهی‌فر از شهرستان پاوه شرکت داشت. 

آزادیان گفت: سه هزار دانش آموز از 43 کشور دنیا در زمینه علمی سرآمد و صاحب سبک و فن آوری آموزشی همچون امریکا، ژاپن، کره، کانادا، آلمان، انگلستان و اسپانیا در این مسابقات حضور داشتند. 
 
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

برای کسب رتبه زیر ۲ هزار تجربی، باید به چند سوال جواب دهیم؟
دردسرهای مشاوران غیرمرتبط برای مدارس
به چه روان شناسي مراجعه کنیم؟
رویکردی تاریخی به وضعیت رشته و حرفه روان شناسی در ايران
بادها می وزند، عده ای در مقابل آن دیوار می سازند و تعدادی آسیاب به پا می کنند