چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ - 26 Jun 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ / ۱۷:۰۲
کد مطلب: 46079
۱

وزیر علوم: 370 انجمن علمی در کشور فعال است

وزیر علوم: 370 انجمن علمی در کشور فعال است
میگنا: دكتر منصور غلامی امروز چهارشنبه در نشست پژوهش، فناوری و مسئولیت های اجتماعی عنوان کرد: انجمن های علمی جزو تشکل های تخصصی ویژه به شمار می روند، در هیچ نهادی امکان قرار دادن این تعداد متخصص وجود ندارد اما باید دید تا چه میزان از محضر اساتید و انجمن ها یا از قدرت ارتباط و ساماندهی آنها استفاده شده است.

وی با بیان این جمله که انجمن های علمی باید ایده ها را تبدیل به فناوری و پژوهش های کاربردی و نتایج را منتشر کنند ، ادامه داد : انتظارات از کشور در حوزه های علمی بالا است از این رو می توان گفت بهترین گروه های کمک کننده انجمن های علمی هستند.

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با اشاره به رویکرد وزارت علوم به انجمن های علمی تصریح کرد: بنا داریم بیش از گذشته از عنصر اساتید و انجمن های علمی بهره برده و در حوزه های وزارت علوم همکاری بیشتری داشته باشیم. باید از حضور و پیشنهادات اعضای انجمن علمی بهره بیشتری برد.

وی با بیان اینکه تاکنون اقبال و استقبال بخش های اجرایی از انجمن های علمی زیاد نبوده است، افزود: در هماهنگی های کلان و ستادی نیز باید دست نیاز و کمک به سمت انجمن ها دراز کرد.

غلامی تصریح کرد: هم افزایی با انجمن های علمی به انتقال دیدگاه ها کمک کرده و آموزش و پژوهش دانشگاه ها را تقویت می کند.
به گفته وزیر علوم ، در طول تاریخ ، رغبت مجموعه اجرایی کشور به بخش های برنامه ریزی زیاد نبوده است اما وزارت علوم به سوی دستگاه های اجرایی رفته و منتظر آن ها نمی نشیند.

وزیر علوم با تاکید بر رایزنی و گفت و گوی وزارت علوم با بخش های گوناگون کشور، تصریح کرد: با وزارتخانه های متعدد برای حل مشکلات صنعتی و اجتماعی صحبت کرده و استقبال خوبی نیز صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: انجمن های علمی باید به سمت شناخت، طرح و به ثمر رساندن مسائل بروند و در قالب انجمن های خود به دانشگاه ها وارد شوند.
غلامی در پایان افزود: حوزه معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم رویکرد جدی و دارای برنامه به انجمن های علمی دارد.

 
مرجع : ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۸ حقه روان شناسی در منوی رستوران‌ها
چرا تاثیر داروها در افراد مختلف یکسان نیست؟
برای سلامتی، یک روز کار در هفته کافی‌ است
تشخیص روان‌پریشی با کمک هوش مصنوعی
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن