چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - 19 Jun 2019
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ / ۰۴:۲۸
کد مطلب: 46102
۰
یک مقام آموزشی در انگلیس:

مدارس جایگزین والدین نیستند

مدارس جایگزین والدین نیستند
میگنا: "آماندا اسپیلمن"، رئیس اداره استانداردهای آموزشی، خدمات و مهارت‌های کودکان انگلیس (Ofsted) در مداخله‌ای شدید علیه بار سنگینی که بر دوش معلمان قرار گرفته است با بیان این که مدارس نمی توانند علاجی همه‌جانبه برای تمامی بیماری های اجتماعی باشند، برخی والدین را که به اساسی ترین وظایف خود مانند آموزش دستشویی رفتن به کودکانشان بی‌توجهی می‌کنند، مورد انتقاد قرار داد.

او هشدار داد: در حالی که معلمان می توانند نقش مهمی در آموزش کودکان در مورد خطراتی چون جرایم چاقوکشی و چاقی داشته باشند اما مسئولیت اولیه این مشکلات پیچیده در جای دیگری قرار دارد.

وی در این ارتباط گفت: وقتی صحبت از حفظ وزن سالم است، مدارس نمی توانند نقش متخصصان سلامت را ایفا کنند و بالاتر از جایگاه والدین عمل نمایند. جرایم چاقوکشی نیز به تنهایی یکی از جدیدترین معضلاتی است که باری اضافی بر عهده مدارس انگلیس گذاشته است.

اسپیلمن در سخنرانی دومین گزارش سالانه خود گفت: اکثر مدارس انگلیس امن هستند و ما به طور کامل از اقدامات لازم برای حفظ امنیت حمایت می کنیم. با این حال مدارس اگرچه می‌توانند به جوانان در مورد خطرات چاقو آموزش دهند، ولی نمی‌توانند علاجی کلی برای این معضل خطرناک اجتماعی باشند.

وی افزود: جلوگیری از جرایم چاقوکشی مستلزم همکاری همه شرکای حراستی محلی برای حفاظت از کودکان در برابر آسیب و فعالیت آژانس های مرتبط برای مقابله با فعالیت های مجرمانه و اجرای عدالت برای جوانانی است که مورد آسیب قرار گرفته‌اند.

به گزارش گاردین، مدارس می‌توانند و باید به کودکان در مورد اهمیت تغذیه سالم و ورزش آموزش دهند، اما فراتر از آن مدارس نمی‌توانند نقش متخصصان سلامت و والدین را برعهده بگیرند. پاسخ به بحران چاقی به ویژه در میان کودکان در خانه ها بوده و والدین نباید از زیر بار مسئولیت خود در این زمینه شانه خالی کنند.
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

برای کسب رتبه زیر ۲ هزار تجربی، باید به چند سوال جواب دهیم؟
دردسرهای مشاوران غیرمرتبط برای مدارس
به چه روان شناسي مراجعه کنیم؟
رویکردی تاریخی به وضعیت رشته و حرفه روان شناسی در ايران
زندگی آنقدر ابدی نیست که هر روز بتوان مهربان بودن را به فردا موکول کرد