يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - 16 Jun 2019
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۰
کد مطلب: 46172
۰

رسانه ها اخبار مربوط به خودکشی را مدیریت کنند

رسانه ها اخبار مربوط به خودکشی را مدیریت کنند
میگنا: احمدرضا ورمزیار دوشنبه در کارگاه آموزشی نقش رسانه در پیشگیری از رفتارهای خودکشی در سالن اجتماعات معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: رسانه ها می توانند تاثیری جدی بر نگرش و رفتار افراد بگذارند بنا بر این لازم است در تهیه اخبار مرتبط با سلامت روانی و اجتماعی جامعه بیشتر دقت کنند.

وی در ادامه گفت: شواهد و تجربه گذشته موارد متعددی از بروز اپیدمی یا همه گیری خودکشی را به دنبال انتشار نامناسب اخبار مربوط به خودکشی افراد خاص و شناخته شده در سطح جهان و ایران را ثابت کرده است بنا بر این درج و انتشار صحیح اخبار می تواند در پیشگیری از خودکشی نقش فعالی داشته باشد.

رئیس اداره سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد آبادان گفت: به منظور خنثی سازی خودکشی تقلیدی لازم است در انتشار اخبار، عکس و فیلم هیجان انگیز در مورد خودکشی پرهیز کرد چون ریسک خودکشی را در افراد مستعد افزایش می دهد.

وی خودکشی را یک بیماری قابل درمان دانست و گفت: 80 درصد افرادی که اقدام به خودکشی می کنند از نظر سلامت روان مشکل دارند و باید درمان شوند.

ورمزیار با بیان اینکه آمار خودکشی در آبادان نسبت به شاخص های کشوری پایین تر استاظهار داشت: در حال حاضر در 13 مرکز جامع سلامت وابسته به دانشکده علوم پزشکی آبادان ، 10 مرکز در خرمشهر و سه مرکز در شادگان به صورت رایگان خدمات روانشناسی و مشاوره ای ارائه می دهند.

وی افزود: خدمات سلامت روان در مراکز جامع سلامت وابسته به دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل شناسایی، درمان و پیگیری اختلالات روانی و رفتاری کودکان، نوجوانان، میانسالان و سالمندان و همچنین ارزیابی تکامل ذهنی کودکان و مشکلات تحصیلی و مسایل روانشناختی دوران بلوغ می باشد.

کارگاه آموزشی تحت عنوان نقش رسانه ها در پیشگیری از رفتارهای خودکشی با حضور کارشناسان و خبرنگاران در آبادان برگزار شد.
مرجع : ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مغز چه مدت پس از جدا شدن سر از بدن زنده می‌ماند؟
تأیید طلبی؛ زمینه شهرت‌طلبی
تاثیرات فوق‌العاده اهدای خون بر سلامت روان
یک عضو انجمن روان شناسی ایران، استاندار شد
زندگی درس حساب است، خوبیها را جمع، بدیها را کم ، خوشی ها را ضرب و شادیها را تقسیم کنیم