جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - 20 Sep 2019
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۱۶:۵۹
کد مطلب: 46229
۱

والدین با فرزندان خود مطابق با سلیقه و مطالبات روز آن‌ها برخورد کنند

والدین با فرزندان خود مطابق با سلیقه و مطالبات روز آن‌ها برخورد کنند
میگنا: کارگاه آموزشی «رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بر مبنای توسعه خانواده»، به همت جهاددانشگاهی اردبیل و با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل، روز گذشته، ۱۶ دی‌ماه، در نیر برگزار شد.

در این برنامه، بهنام نیرومند، خانواده را یک نهاد به هم پیوسته عنوان کرد و گفت: در این مجموعه باید تک تک اعضای آن نسبت به حفظ منافع همدیگر تعصب داشته باشند و در راستای پیشبرد اهداف یکدیگر اقدام کنند.

وی با بیان اینکه پدر و مادر باید برای پرورش صحیح فرزندان خود با روش‌های نوین تربیتی آشنا باشند، گفت: مطالعه کتاب‌های مرتبط، مشورت کردن با صاحبنظران و الگوگیری از نمونه‌های موفق در این زمینه می‌تواند در این امر یاریگر والدین باشد.

این مشاور خانواده بر تلاش والدین برای تغییر رفتار‌های نامناسب با فرزندان و مهارت‌افزایی در خود برای اصلاح رفتار‌های نادرست بچه‌ها تأکید و اظهار کرد: پدر و مادر باید با فرزندان خود مطابق با سلیقه و مطالبات روز آن‌ها برخورد کند تا آن‌ها را متوجه اشتباهات و انتخاب رفتار صحیح خود کنند.

نیرومند به شکاف بین نسل‌ها اشاره کرد و ادامه داد: این شکاف طبیعی است و تنها می‌توان با رفتار‌های مناسب و تلطیف خواسته‌های دو نسل در کاهش این شکاف و آسیب‌های آن در جامعه گام برداشت.

وی با اشاره به اینکه مداخله پدر و مادر در امور فرزندان باید اصولی و منطقی باشد، افزود: در خانواده باید والدین طوری رفتار کنند که حس به‌وجود آمدن دوست داشتن بیشتر یکی از فرزندان از جانب آنان باعث رنجش و دیرگ فرزندان نشود.

این مدرس دانشگاه تشکیل خانواده را پروسه‌ای سخت دانست و گفت: قبل از ازدواج باید مؤلفه‌های آمادگی روحی و جسمی طرفین، شناخت صحیح و واقعی زوجین از همدیگر، توانایی مالی مرد و توانایی حل مشکلات احتمالی در زن و مرد وجود داشته باشد تا آن‌ها بتوانند زندگی موفقی داشته باشند.

نیرومند خودآگاهی، تصمیم‌گیری، تفکر خلاق، ارتباط مؤثر، همدلی و کنترل خشم را از مهارت‌های زندگی اظهار و بیان کرد: در حال حاضر در جامعه با مشکلی به نام عدم قبول مسئولیت کار‌های خود مواجه هستیم که باید برای تغییر این رفتار، تلاش و راهکار‌های کاربردی ارائه شود.
مرجع : خبرگزاري ايكنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ترم اولی‌ها چگونه باید وارد دانشگاه شوند؟
با این رفتار‌ها فریاد می‌زنید که آدم خوبی نیستید
ضرورت پوشش بیمه‌ای خدمات روان‌شناسی چیست؟
50 درصد «ام آر آی» های تجویزی غیرضروری است
کلمات بیش از آنچه که شما تصور می کنید تاثیر گذارند. همیشه پیش از صحبت کردن فکر کنید.