جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 19 Apr 2019
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ / ۰۸:۵۱
کد مطلب: 46489
۱

با مبتلایان به افسردگی چگونه باید حرف زد؟

با مبتلایان به افسردگی چگونه باید حرف زد؟
میگنا: افرادی که به افسردگی مبتلا هستند، اغلب نسبت به رفتار و سخنان دیگران بیش از حد حساس هستند و هر نوع سخنی می‌تواند ناراحتشان کند. بنابراین باید تمرین کنید با این افراد چگونه صحبت کنید.

در هنگام سخن گفتن با افراد افسرده باید مراقب باشید. افراد افسرده دوست ندارند قضاوت شوند یا محکوم به ضعیف بودن باشند. متاسفانه بسیاری از اطرافیان افراد افسرده از روی دلسوزی و بدون اطلاع از عواقب سخنان خود، به افراد افسرده حرف هایی می زنند که این افراد را به شدت ناراحتت می کنند.

یکی از بدترین برخوردها با افراد افسرده این است که از جملاتی مثل: قوی باش، ضعف نشان نده، خودت را جمع و جور کن و ... استفاده کنیم. هیچ افسرده ای پیدا نمی شود که در برابر این نوع جملات عصبی نشود. فرد افسرده خود را عمیقا تنها و بی کمک احساس می کند و این نوع سخنان باعث می شود به این احساس دامن بزنید.

ایجاد هم حسی و ادراک متقابل در کنار ایجاد این حس که از فرد افسرده حمایت می کنید می تواند تاثیری به مراتب قوی تر برای درمان حالات فرد افسرده داشته باشد. یکی دیگر از رفتارهای نادرست با افراد افسرده مقصر قلمداد کردن وی است.

بسیاری از نزدیکان افراد افسرده به طور مستقیم و غیرمستقیم این افراد را ضعیف، بی عرضه، ترسو و مواردی مشابه خطاب می کنند و باعث می شوند حتی این افراد وارد مراحل تاریک تر افسردگی شوند. اگر فردی افسرده در خانه یا بین نزدیکان خود دارید، به جای توهین و تحقیر او، سعی کنید هر چه سریعتر وی را نزد یک روانشناس ببرید.

تحقیر، توهین و سرزنش افراد افسرده هیچ کمکی به آنها نمی کند.
مرجع : ركنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

دروس امتحانی آزمون مدارس سمپاد اعلام شد + جزییات
چگونه یک پیشنهاد ازدواج را رد کنیم؟
نقش مدرسه در سلامت روان
چرا با بالا رفتن سن، گذر زمان سریع تر می شود
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی