جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - 10 Jul 2020
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۲۲:۴۶
کد مطلب: 46633
۱

زندانیان کردستانی خدمات روانشناسی و مشاوره دریافت می‌کنند

زندانیان کردستانی خدمات روانشناسی و مشاوره دریافت می‌کنند
به گزارش میگنا اسحاق ابراهیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: ارائه خدمات روانشناسی و توجه به بهداشت روانی زندانیان یکی از مهمترین فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 10 روانشناس در زندان‌های کردستان مشغول به ارائه خدمات مختلف روانشناسی از جمله مشاوره‌های فردی و گروهی، کاردرمانی، موسیقی درمانی و غیره به زندانیان هستند.

مدیرکل زندان‌های کردستان، توجه به سلامت روحی و روانی زندانیان را موجب کاهش بسیاری از آسیب‌ها در زندان‌ها دانست و اظهار داشت: اجرا و توجه به برنامه‌های حوزه بهداشت روانی مددجویان در زندان‌ها از وظایف خاصه روانشناسان در این مراکز است.

ابراهیمی بیان کرد: آنچه که باید مورد توجه قرار داد این است که سایر کارکنان زندان‌ها نیز می‌توانند بر اساس وظایف سازمانی خود و با ارائه صحیح خدمات به زندانیان و توجه به حقوق شهروندی آنان، تاثیر بسیار زیادی در کاهش آسیب‌های روانی که ممکن است زندانیان را در مدت زمان تحمل حبس به خود دچار نماید داشته باشند.

وی پرکردن اوقات فراغت مددجویان به صورت هدفمند و برنامه‌ریزی شده را یکی دیگر از موارد مهم در توجه به سلامت روحی و روانی زندانیان برشمرد و خاطرنشان کرد: رها کردن مددجویان به حال خود و عدم برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت آنان، علاوه بر اینکه زندانیان را با مشکلات عدیده روحی و روانی مواجه خواهد ساخت، از سوی دیگر زمینه گسترش افکار مجرمانه را در آنان افزایش می‌دهد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه مسوولان زندان‌های استان در این خصوص به خوبی چاره‌اندیشی کرده‌اند و با اجرای برنامه‌های گوناگون از جمله فعالیت‌های حرفه‌آموزی، مذهبی و قرآنی، ورزشی، هنری و غیره اوقات فراغت زندانیان را به خوبی مدیریت کرده و به این ترتیب این اوقات را تبدیل به فرصتی برای بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه کرده‌اند.

مدیرکل زندان‌های کردستان همچنین بازدید مستمر قضات و رسیدگی به مشکلات قضائی مددجویان را یکی دیگر از پارامترهای بسیار تاثیرگذار بر بهداشت روانی مددجویان اعلام کرد و بیان داشت: بازدید قضات از زندان‌ها و دیدارهای چهره به چهره آنان با زندانیان، همواره زمنیه ساز رفع مشکلات قضائی که منجر به آرامش روحی و روانی در آنان می‌شود را داشته است که خوشبختانه در استان کردستان با توجه به تعامل بسیار خوبی که میان زندان‌ها و دادگستری‌ها وجود دارد، این بازدیدها به صورت مستمر صورت می‌پذیرد که نمونه بارز آن را می‌توان در بیش از یک‌هزار مورد بازید قضات از زندان‌های استان در 9 ماهه اول سال‌جاری دریافت.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

بازار مکاره مشاوره‌های مجازی
ترامپ مانند دوران کودکی به دنبال جلب توجه است
نور خیابان بر خواب و سلامت روان نوجوانان تاثیر دارد
شرحی بر نظریه های رشد اخلاقی
چه کسانی احساس «شرم سمی» دارند؟
درباره‌ هورمون نوراپی‌نفرین و فواید آن
بدن های رنجیده
ارثی به جامانده از اجداد: خجالتی و کم رو بودن
فوق‌ تخصص بیماری‌های عفونی: ماسک پارچه‌ای بزنید؛ همین!
جزئیات برگزاری آزمون دکتری اعلام شد/ زمان توزیع کارت
کارهایی که باعث می شود احساس ثروتمند بودن کنید
علم روانشناسی در بازاریابی محصولات فناوری
برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم، مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم.